آخرین نتایج سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های کشور

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۱ کد : ۲۵۲۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۵۶
شش هزار دانشجوی دختر و پسر از 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در مشهد شرکت دارند واین المپیاد در دو نوبت جداگانه از 28 تی...
شش هزار دانشجوی دختر و پسر از 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در مشهد شرکت دارند واین المپیاد در دو نوبت جداگانه از 28 تیر تا چهارم مرداد برای دو هزار و 500 دانشجوی دختر در هشت رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، تکواندو، شنا و دو و میدانی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم آخرین نتایج این مسابقات به شرح ذیل است:
مقام نخست مسابقات تنیس روی میز دانشجویان دختر به دانشگاه تهران رسید.
تیم های دانشگاه خوارزمی بر سکوی دوم این رقابت ها ایستاد و دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین تیم دانشگاه الزهرا(س) به طور مشترک رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
رقابت های شنا با حضور 128 دانشجو از 37 دانشگاه برگزار شد و در پایان دانشگاه تهران در مجموع با کسب 342 امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و تیم دانشگاه فردوسی مشهد نیز در مجموع با کسب 305 امتیاز دوم و تیم دانشگاه شیراز با کسب 160 امتیاز سوم شدند.
مسابقات دو و میدانی در ماده 100 متر با حضور 23 دونده برگزار شد و در پایان در دسته نهایی این رقابت ها فرزانه فصیحی از دانشگاه اصفهان، اسما دهقان از دانشگاه خواجه نصیر و فاطمه برزنونی از دانشگاه سبزوار به ترتیب اول تا سوم شدند.
در ماده 200 متر نیز فرزانه فصیحی از دانشگاه اصفهان اول شد، انیس چرخی از دانشگاه فردوسی مشهد رتبه دوم را کسب کرد و ریحانه کاظمی از دانشگاه اصفهان بر سکوی سوم این رقابت ها ایستاد.
در ماده دوی 400 متر نیز ریحانه کاظمی از دانشگاه اصفهان اول شد و جمیله سیفی از دانشگاه پیام نور مشهد و انیس چرخی از دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب دوم و سوم شدند.
همچنین آرزو حکیمی مقدم از دانشگاه تهران، سمیرا خجسته و فایزه فیض آبادی هر دو از دانشگاه الزهرا مشهد به ترتیب مقام های اول تا سوم مسابقات دو 800 متر را به خود اختصاص دادند.
رقابت های دو و میدانی در مواد هزار و پانصد و پنج هزار متر نیز برگزار شد که در هر دو ماده آرزو حیدری از دانشگاه کوثر بیرجند، اکرم ملامحمدی از دانشگاه تهران و مهسا محمدی از دانشگاه باهنر کرمان به ترتیب بر سکوهای نخست تا سوم ایستادند.
در ماده دو 100متر بامانع نیز جمیله سیفی از دانشگاه پیام نور مشهد، سمیرا خجسته از دانشگاه الزهرا مشهد و الهام اسدی از دانشگاه تهران به ترتیب اول تا سوم شدند.
در ماده پرش طول این رقابت ها هم الناز کمپانی از دانشگاه مشهد اول شد، مهدیس محمدی از دانشگاه زنجان دوم شد و فاطمه برزنونی از دانشگاه سبزوار و مریم اصغری از دانشگاه بیرجند بطور مشترک سوم شدند.
در ماده پرش ارتفاع نیز مینا حسینی از دانشگاه مقدس اردبیلی و الناز کمپانی از دانشگاه شیراز به ترتیب بر سکوی اول و دوم ایستادند و مهدیه کریمی از دانشگاه تهران و محدثه موسوی از دانشگاه سناباد گلبهار به طور مشترک سوم شدند.
در ماده پرتاب دیسک نیز نازنین گل احمدی از دانشگاه سناباد گلبهار، مینا باقری از دانشگاه کردستان و فاطمه کمالی از دانشگاه باهنر کرمان به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
سمیه نطقی مقدم از دانشگاه بیرجند، میترا آغاز و مینا منظمی از دانشگاه فردوسی نیز به ترتیب نفرات اول تا سوم مسابقات پرتاب نیزه شدند.
همچنین در رقابت های پرتاب وزنه نازنین گل احمدی از دانشگاه سناباد گلبهار، سمیه نطقی مقدم از دانشگاه بیرجند و مریم محمدی از دانشگاه زنجان به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در ماده امدادی چهار در 100 متر هم نیز تیم های دانشگاه فردوسی مشهد، اراک و شیراز به ترتیب بر سکوهای نخست تا سوم ایستادند و در ماده چهار در 400 متر نیزتیم دانشگاه های اصفهان، تهران و الزهرا مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش تیمی مسابقات دو و میدانی دختران دانشجوی کشور نیز دانشگاه الزهرا اول شد و دانشگاه های اصفهان و تهران به ترتیب دوم و سوم شدند.
در چارچوب  رقابت های والیبال هشت تیم به رقابت پرداختند و در پایان تیم دانشگاه تهران با نتیجه یک به 2 در مصاف با تیم دانشگاه الزهرا(س) بازی را واگذار کرد.
تیم والیبال دانشگاه بیرجند نیز در مصاف با دانشگاه صنعتی شاهرود با نتیجه یک بر 2 شکست خورد و در بازی دیگری تیم دانشگاه شیراز در مصاف با تیم دانشگاه صنعتی اصفهان با نتیجه 2 بر صفر پیروز میدان شد.
آخرین بازی از این مرحله نیز بین تیم های والیبال دختران دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه شهید بهشتی انجام شد که تیم دانشگاه فردوسی با نتیجه 2 بر یک بازی را برد.
با این نتیجه تیم های دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه شیراز و دانشگاه فردوسی مشهد به مرحله بعدی رقابت ها راه یافتند.
رقابت های بدمینتون دانشجویان دختر نیز برگزار و مدال های نفرات برتر این رقابت ها اهدا شد.
 در بخش انفرادی آزاد این رقابت ها سرور هرمززاده از دانشگاه شریف در مصاف با یاسمن جباری از دانشگاه همدان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید.
 الهه فرح بخت از دانشگاه هرمزگان نیز سارا هاشمی از دانشگاه صنعتی اصفهان را با نتیجه 2بر صفر از پیش رو برداشت و سارا مقدسی از دانشگاه خوارزمی با نتیجه صفر به 2 مغلوب فاطمه سروقدی از دانشگاه صنعتی شاهرود شد.
 در آخرین بازی این گروه نیز سرور هرمززاده از دانشگاه شریف در مصاف با الهه فرح بخت از دانشگاه هرمزگان با نتیجه صفر به 2 مغلوب میدان شد.
 بخش دوبل این رقابت ها نیز در چهار گروه برگزار شد و بهاره جری و ثمین حسنوند از دانشگاه خوارزمی با نتیجه 2 بر صفر مغلوب مهناز فرخی و هانیه حسنپور از دانشگاه سناباد شدند.
 در بازی دیگری سارا زرتاب و زهرا رحیمی از دانشگاه پیام نور تهران با نتیجه 2 بر صفر بر هاجر هاشمی و فاطمه مزارعی از دانشگاه بوشهر چیره شدند.
 در ادامه بهاره محمودیه و زهره کامیاب از دانشگاه تهران با نتیجه صفر بر 2بازی را به نگار ناسوتی و مریم تبرزد از دانشگاه شیراز واگذار کردند و در بازی سارا زرتاب و زهرا رحیمی از دانشگاه پیام نور تهران با مهناز فرخی و هانیه حسن پور از دانشگاه سناباد نیز دانشگاه پیام نور تهران با نتیجه 2 بر صفر پیروز میدان شد.
در رقابت های فوتسال نیز شش بازی انجام و در نتیجه آن دانشگاه ایلام در مصاف با دانشگاه خوارزمی با نتیجه سه بر صفر پیروز میدان شد.
در ادامه دانشگاه بیرجند بر دانشگاه شهرکرد با نتیجه شش بر دو غلبه کرد و دانشگاه شیراز در مصاف با دانشگاه شهید چمران اهواز با نتیجه یک بر دو بازی را واگذار کرد.
همچنین دانشگاه شاهرود در بازی با دانشگاه تهران با نتیجه سه بر یک بازی را برد و بازی دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه همدان نیز با نتیجه مساوی صفر بر صفر پایان یافت.
در آخرین بازی از این گروه نیز تیم دانشگاه شهید باهنر کرمان دانشگاه ارومیه را با نتیجه سه بر دو شکست داد.