آئین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷ کد : ۲۵۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۱
آئین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در تالار مرحوم دکتر عسکریان این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، د...
آئین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در تالار مرحوم دکتر عسکریان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج در این مراسم گفت: با توجه به اضافه شدن دانشجویان جدیدالورود و فارغ التحصیلان سالیان گذشته، امسال تعداد دانشجویان این دانشگاه به 6500 نفر رسیده است.
وی تعداد دانشجویان پذیرفته شده در سال جدید تحصیلی را  1760 دانشجو عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد 1600 نفر در دانشگاه یاسوج و مابقی در دانشگاه‌های صنعت و معدن چرام و صنعت نفت گچساران پذیرفته شدند.
رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه 53 درصد دانشجویان جدید الورود این دانشگاه دختر و مابقی پسر هستند، خاطرنشان کرد: 1060 نفر از مجموع دانشجویان جدید الورود این دانشگاه در مقطع کارشناسی، 479 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 56 نفر در مقطع دکترا بودند.
دکتر رحیمی تصریح کرد: با تلاش و برنامه ریزی‌های انجام شده، دانشگاه یاسوج امسال دیگر خوابگاه خودگردان نخواهد داشت بنابراین خدمات دهی به دانشجویان بهتر خواهد شد.
وی ادامه داد: طی سال جاری تحصیلی 1125 نفر دانشجویان دختر و پسر ورودی جدید متقاضی خوابگاه بودند که همه آنها در خوابگاه‌های ملکی دانشگاه اسکان داده شدند.
رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: این دانشگاه 13 خوابگاه ملکی با ظرفیت 2000 نفر دارد که هفت خوابگاه دخترانه و 6 خوابگاه پسرانه است.
دکتر رحیمی افزود: دانشجویان این دانشگاه در 52 کد رشته کارشناسی، 90 کد رشته کارشناسی ارشد و 30 کد رشته دکترا تحصیل می کنند.
وی گفت: حوزه پژوهشی دانشگاه از طرح ها، پژوهش ها و تحقیقات دانش بنیان دانشجویان حمایت می کند.
رئیس دانشگاه یاسوج در خاتمه با بیان اینکه تمام تلاش ما برای آسایش و آرامش دانشجویان است گفت: تمرکز این دانشگاه بر توسعه خدمات رفاهی گذاشته شد که نتیجه آن توسعه خوابگاه‌های ملکی و حذف خوابگاه‌های خودگردان بوده است.