آئین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه سمنان برگزارشد

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۲۵۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۷
آئین معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه سمنان با حضور مسئولان دانشگاه دراین دانشگاه برگزارشد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکترعباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در این آئین با تبر...
آئین معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه سمنان با حضور مسئولان دانشگاه دراین دانشگاه برگزارشد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکترعباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در این آئین با تبریک قبولی به دانشجویان و قدم گذاشتن در دوره جدیدی از زندگی گفت :دانشگاه مرحله جدیدی در زندگی شماست که باید با خوب درس خواندن و سعی و تلاش بیش از پیش نسبت به دوران مدرسه به موفقیت برسید و این دوران را بسیار درخشان و با بار علمی بالایی به اتمام برسانید .
وی افزود: دانشگاه سمنان از دانشگاه های مطرح کشور و سعی داریم به رتبه های بهتری دراین بخش  برسیم و این جزو با تلاش و کوشش شما دانشجویان و مساعی مسئولان، استادان و کارکنان این دانشگاه امکان پذیر نیست .
دکتر هنربخش با بیان اینکه دانشگاه سمنان در چند سال اخیر  رشد کمی و کیفی خوبی داشته و به جایگاهی رسیده که در استان به عنوان دانشگاه اول، منتخب و مادر مطرح است، تصریح کرد :تعداد دانشجو لزوما ملاک نیست بلکه آن چیزی که مهم است افزایش کیفیت بیش از پیش است و باید این بخش را تقویت کرد.
وی درادامه افزود: دانشجویان نباید منتظر باشند بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند ، بلکه باید با تغییر تفکر و تبدیل شدن به دانشگاه کار آفرین شرایطی را فراهم کرد تا دانشجویان بعد از دوران دانشجویی  روی پای خود باایستند و وابستگی به دستگاه های اجرایی و شرکت های مختلف برای کار نداشته باشند .
 سپس حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دردانشگاه سمنان ضمن تبریک به دانشجویان برای قبولی در دانشگاه بر استفاده از این فرصت در دوران دانشجویی تاکید کرد و گفت: دانشجویان از این فرصت به دست آمده به خوبی استفاده کنند و دراین دوران خوب درس بخوانند و از تجربیات استادان و مسئولان دانشگاه جهت پیشرفت و داشتن آینده ای بهتر بهره ببرند .
وی خطاب به دانشجویان افزود: انتخاب دوست خوب نقش مهمی در رشد علمی و اعتلای اخلاقی شما دارد و رفاقت با افراد تنبل انسان را به ورطه نابودی می کشد، پس در انتخاب دوستان خود در این دوران بسیار دقت کنید، زیرا عمر دانشجویی بسیار کوتاه است و فرصت ها چون ابر می گذرند .
حجت الاسلام ذوالفقاری لقب گفت: در صورت داشتن سوالات سیاسی، اعتقادی و دینی آنها را با استادان و مسئولان دانشگاه مطرح و از آنان راهنمایی بخواهید تا شبهات شما برطرف شود .
مسئول دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه دردانشگاه سمنان بر حفظ پوشش مناسب و رعایت مقررات دانشگاه تاکید کرد و گفت: جوانی زمان خودسازی است و دانشجویان می توانند در این دوران و برای گذران اوقات فراغت خود در برنامه های مختلف دینی ، اجتماعی و سیاسی سالم که در دانشگاه برای آنان در نظر گرفته شده شرکت کنند .
دکترمحمدحسن یوسفی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سمنان هم با اشاره به تلاش برگزارکنندگان این جشن و قدردانی از آنان گفت: دانشگاه همانند هر بخش دیگری از جامعه تابع قوانین و مقرراتی است که باید از این بستر برای تثبیت شخصیت خود استفاده کنید تا نقش آفرینی اصلی خود را که همانا آینده سازی و تصمیم گیری برای کشور است کسب کنید و بتوانید به عنوان افرادی موفق و پیروز درجامعه ظاهر شوید .
همچنین دکترمحمدیان معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر نصیری معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان هم دراین آئین قوانین و مقررات حوزه خود را برای دانشجویان توضیح دادند .
گفتنی است قدردانی از تشکل های دانشجویی فعال ، پخش کلیپ معرفی دانشکده ها و قدردانی از دانشجوی برتر و نمونه کارشناسی ارشد از دیگر برنامه های جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه سمنان در آغاز سال تحصیلی 96-95 بود.