آئین دانش آموختگی دانشگاه تفرش برگزار شد

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۸ کد : ۲۵۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۶
دومین جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه تفرش با حضور رئیس،معاونان، مدیران ،کارکنان و دانشجویان دردانشگاه تفرش برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌ دکترمحمد قاسم سحاب رئیس دانش...
دومین جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه تفرش  با حضور  رئیس،معاونان، مدیران ،کارکنان و دانشجویان دردانشگاه تفرش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،‌ دکترمحمد قاسم سحاب رئیس دانشگاه تفرش دراین آیین گفت: آیین فارغ التحصیلی  جشنی است به مناسبت موفقیت درکسب یک مرتبه علمی و کسب مدارج عالیه تحصیلی و سپری نمودن دوران سخت توام با تلاش چندین ساله برای کسب علم و دانش است.
وی با بیان این که دانش آموختگان دانشگاهی بازوی کمکی مراکز آموزش عالی هستند زیرا آینده کشور درگرو همت آنان است افزود: رسالت کنونی دانشجویان توسعه کشور با همت بلند و برافراشته نمودن نام ایران اسلامی بر قلل رفیع  علمی جهان است.
دکترسحاب درادامه گفت: به همت فارغ التحصیلان دانشگاه، درآینده نزدیک جامعه فارغ التحصیلان دانشگاه تفرش به منظور ارتباط نزدیک بین دانشجویان و دانشگاه تاسیس شود.
دکترمهدی جعفری پناه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش نیز دراین مراسم گفت: فارغ التحصیلان  دانشگاه تفرش در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری خوش درخشیده اند که این نشان از این حقیقت دارد که خروجی های این دانشگاه هنوز درخشان است.
وی با اشاره به اینکه 236 نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 در دانشگاه های دولتی کشور  پذیرفته شده اند، افزود: درصد متوسط پذیرفته شدگان این دانشگاه در آزمون های کارشناسی ارشد سال92، 32/13 درصد می باشد که این آمار بالاتر ازآمار متوسط پذیرفته شدگان سایر دانشگاه ها  مطرح که حدود 40 درصد  است می باشد.
گفتنی است دراین مراسم از70 دانش آموخته دانشگاه تفرش و دانشجویان ممتاز مقاطع کارشناسی با اهدای لوح یادبود و جوایزی تقدیر شد.