آئین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد

۱۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۵۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۰
در مراسمی با حضور مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) تجلیل به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصوم...
در مراسمی با حضور مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی از پژوهشگران برتر دانشگاه حضرت معصومه(س) تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) طی سخنانی با اشاره برخی فعالیت های صورت گرفته در حوزه پژوهش در دانشگاه، اهتمام به این امر مهم را به رغم نوپا بودن دانشگاه مورد تأکید قرار داد.
وی در ادامه با تبیین فعالیت های این دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری اخذ مجوز فعالیت انتشارات دانشگاه حضرت معصومه(س) و انتشار چندین کتاب، اخذ مجوز چند نشریه از جمله دو فصلنامه رسالت حقوق کیفری که منتشر شده، تدوین دستورالعمل های حمایت از فعالیت پژوهشی پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه، مشارکت فعال پژوهشگران دانشگاه در همایش های داخلی و خارجی، برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی از جمله همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام، انتشار چندین مقاله ISI و علمی پژوهشی و انعقاد تفاهم نامه های همکاری علمی و پژوهشی با سایر مراکز را از جمله مهم ترین فعالیت‌ها در این زمینه برشمرد.
دکتر باقری ثالث در ادامه ضمن تبریک به پژوهشگران برتر یکی از ویژگی های دانشگاه حضرت معصومه(س) در زمینه پژوهش را فعالیت های پژوهشی و فناوری کارکنان غیر هیئت علمی دانست.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در پایان سخنان خود از زحمات و تلاش های مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه و نیز دکتر علی مراد حیدری مدیر اسبق پژوهش و فناوری صمیمانه تشکر کرد.
دکتر مهدی یزدان شناس مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه حضرت معصومه(س) نیز در سخنانی ضمن تبریک به پژوهشگران منتخب به تدوین اولیه طرح جامع پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
وی در توضیح این طرح اظهار داشت: در صورت تدوین نهایی طرح جامع پژوهشی دانشگاه ضمن قرار گرفتن تمامی سیاست ها و اقدامات بر مبنای این طرح دانشگاه حضرت معصومه(س) پس از دانشگاه علامه طباطبایی(ره)، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز چهارمین دانشگاه کشور خواهد بود که در زمینه پژوهش و فناوری صاحب طرح جامع می باشد.
دکتر یزدان شناس از استادان، صاحب نظران و اعضای هیئت علمی دانشگاه خواست تا ضمن بررسی این طرح، مدیریت پژوهش و فناوری دانشگاه را در تدوین نهایی طرح جامع پژوهشی و فناوری دانشگاه کمک کنند.
مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی سامانه جامع پژوهشی دانشگاه خاطرنشان کرد: از این پس کلیه فرآیندهای استخراج اطلاعات پژوهشی پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه از طریق این سامانه صورت می پذیرد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به مشارکت فعال دانشگاه در نمایشگاه های ملی و استانی اشاره کرد و افزود: در طول این سال های دانشگاه توانسته است حضور مؤثر و موفقی در نمایشگاه های دستاوردهای پژوهشی و فناوری داشته باشد و از این طریق به معرفی آثار پژوهشگران خود در زمینه های گوناگون پرداخته است.
وی در پایان با اعلام این خبر که به دنبال انعقاد تفاهم نامه های همکاری های علمی با برخی مراکز و دانشگاه ها می باشیم، خاطرنشان کرد: با انعقاد تفاهم نامه های همکاری های علمی مشترک بلافاصله کمیته های اجرایی میان طرفین تشکیل فعالیت های علمی مشترک به سرعت پیگیری می شود.
در ادامه این مراسم دکتر محمد رضایی مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی گفت: قدرشناسی و تجلیل واقعی از پژوهشگران عرصه علم و فناوری خارج از توان مسئولان است.
وی ضمن اشاره به فرآیندهای تحقیق، رعایت اصول اخلاقی را یکی از ضرورت های تحقیقات دانست و از پژوهشگران خواست تا نسبت به رعایت این اصول اهتمام داشته باشند.
مشاور استاندار قم در امور آموزش عالی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به امر آموزش و پژوهش در استان را از جمله رویکردهای مسئولان استان در دوره جدید خواند و افزود: یکی از اهداف اینجانب از حضور در چنین محفلی ابلاغ سلام و عرض تقدیر دست اندرکاران استان از پژوهشگران این دانشگاه است.
گفتنی است در پایان این مراسم از سه نفر از کارکنان هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) که حائز بیشترین امتیاز پژوهشی در طی سال های 92 و 93 بوده اند تقدیر شد.