متن پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناورى به سومین المپیاد ورزشى دانشجویان دانشگاه پیام نور

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۳۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۲۹۷
از اینکه نخستین روزهاى مسئولیتم در وزارت علوم، تحقیقات و فناورى با برگزارى سومین المپیاد ورزشى دانشجویان دانشگاه پیام نور مصادف شده است بسیار خرسندم و صمیمانه‏ترین شادباش‏ها و درودهایم را به تمامى دست‏اندرکاران و دانشجویان عزیز شرکت‏کننده در المپیاد تقدیم مى‏کنم.
تقارن ایام برگزارى این رویداد ورزشى با ایام شعبان‏المعظم و ایام ولادت باسعادت سالار شهیدان، اباعبدا... الحسین(ع) و اسوه جوانمردى حضرت ابوالفضل العباس(ع) خود تقارنى خجسته و مبارک است و جاى آن دارد که این تقارن شریف و آن دو میلاد فرخنده را به همه دانشجویان خصوصاً شما ورزشکاران تبریک بگویم و توفیق کسب معرفت و جوانمردى از مکتب آن دو بزرگوار را خواستار شوم.
شما دانشجویان به عنوان سرمایه‏هاى گرانسنگ ملى، از جایگاه ویژه‏اى برخوردراید به این لحاظ اهتمام به رفع نیازها و توجه به آرمان‏ها و فراهم آوردن امکانات لازم براى پیشرفت و تعالى شما از اهم اولویت‏هاى مسئولان است. ایران اسلامى نیازمند دانشجویانى است که در همه عرصه‏هاى فرهنگى، علمى و ورزشى حضور فعال و تعیین‏کننده داشته باشند و این برعهده دانشگاه‏ها و دیگر مؤسسه‏هاى آموزش عالى است که به گونه‏اى این قشر فرهیخته را براى ایفاى نقش خود در جامعه آماده سازند تا با اعتماد به نفس و خودباورى منادى مهرورزى و عدالت‏گسترى بوده و خود را براى خدمت به ملت بزرگ اسلامى مهیا کنند.
از این حیث توسعه ورزش در دانشگاه‏ها امرى ضرورى است. ورزش هدفمند در عین حال که ضامن سلامتى جسم است، موجب تقویت خلاقیت‏ها و بروز استعدادها مى‏شود. بنابراین باید بکوشیم که از معبر دانشگاه‏ها ورزش به یک فرهنگ عمومى و همگانى تبدیل شود و در زندگى روزمره آحاد جامعه جایگاهى در خور و شایسته بیابد.
رویکرد المپیادهاى ورزشى دانشجویان در دولت اسلامى، تمهید زمینه مشارکت و حضور پرنشاط دانشجویان، رقابت سالم ورزشى توأم با اخلاق اسلامى، بهره‏مندى از توانمندى‏ها و تجارب، تقویت روحیه جوانمردى با بهره‏گیرى از سیره ائمه و ترویج فرهنگ پهلوانى است.
به علاوه حضور دانشجویان اقصى نقاط کشور با آداب و رسوم و سنن و گویش‏هاى گوناگون در المپیادهاى ورزشى خود پیام‏آور وحدت و همدلى ملت بزرگ ایران است و بدون شک فرصت مغتنمى براى غنا بخشیدن به مودت هم‏پیمانى خرده فرهنگ‏ها در محدوده مرزهاى ملى است.
بااغتنام فرصت، بار دیگر به همه دست‏اندرکاران و شرکت‏کنندگان در سومین المپیاد ورزشى دانشجویان دانشگاه پیام نور درود مى‏فرستم و توفیق همگان را در پیشبرد اهداف عالى نظام علمى کشور خواستارم.