پیام وزیر علوم،تحقیقات و فناوری به سیزدهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان دختر

۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۵ کد : ۲۴۹۱۲ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۹۷۷

سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور ادامه روندی است که توسعه و پیشرفت ایران را در گرو داشتن جوانانی سالم، توانمند، پرشور و نشاط امکان پذیر می داند.
 در این رهگذر تمرکز برنامه ریزی ‏ها در ورزش دانشگاهی، توجه بیش از پیش به ورزش همگانی و هدایت بهترین استعدادها به ورزش قهرمانی اقدامی ضروری است تا هم بسترهای سلامت جسمی این قشر فرهیخته فراهم شود و هم افتخارآفرینی در سطوح مختلف دانشگاهی، ملی و بین المللی فراهم شود.
 اینجانب به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همواره بر توجه جدّی و هدایت منابع هرچند محدود و نیز تمرکز هرچه بیشتر برنامه ‏ها بر ارتقای ورزش دانشجویان بخصوص دانشجویان دختر دانشگاه ها تأکید داشته و بر این نکته پای فشرده ام که نقش زنان این مرز و بوم و بانوان گرانقدر در توسعه همه جانبه کشور، بنیادین و انکارناپذیر است. بنابراین از این فرصت استفاده کرده و به همه مسؤولان و دست اندرکاران نظام برنامه ریزی ورزش دانشگاهی، توجه ویژه به امر ورزش بانوان، فراهم سازی فضاهای لازم، امکانات، تجهیزات و منابع مالی را یادآور می شوم.
 همچنین ضمن تقدیر از تلاش اداره کل تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد و سازمان امور دانشجویان و تمامی دست اندرکاران ورزش دانشگاهی در ساماندهی و برپایی سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر، توجه فرزندان عزیزم را به نکاتی چند جلب می کنم.
 - بهره مندی از برکت همجواری با مرقد مطهر و آستان امام رضا (ع) را در کنار تلاش ورزشی، وجهه همت خود قرار دهند.
 - پذیرش قواعد زندگی جمعی، قوانین و مقررات این رویداد فرهنگی – ورزشی به عنوان زمینه یادگیری مهارت های اجتماعی و حضور مسئولانه در فرصت های شغلی آینده، فرصتی کم نظیر است که امیدوارم ازاین المپیاد در جهت نیل به این هدف، حداکثر بهره برداری را مبذول دارند.
رعایت شئون اخلاق و ارزش ‏های اسلامی و اولویت رفاقت‏ ها در کنار رقابت ها انتظاری است که از این قشر فرهیخته دارم.
 در خاتمه مجدداً تلاش همکاران ارجمندم در سازمان امور دانشجویان، هیأت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد و کلیه سازمانه ها و نهادهای استان که زمینه ساز اجرای این همایش ملی شده اند قدردانی و تشکر می کنم.