پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت یوم‌الله 13 آبان

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۱۰ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۳۰
اِن یَثقفوکم یکونوا لَکم
اعداءَ و یَبسطوا الیکم و أُلسنتهُم بِالسوءِ وَ وَدُّوا لَو تَکفُرونَ.
«اگر بر شما دست یابند همچنان با شما دشمنند و دستانشان
(زور) و زبان‌هایشان (تبلیغات) به بدی به سوی شما باز است و دوست دارند کافر شوید
(و از ارزش‌های خویش دست بشویید)».
(سوره ممتحنه / 2)
 
 
    اینک بار دیگر سالروز 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را گرامی می‌داریم. روزی که در چهل سال گذشته با سه رویداد مهم به نقطه عطفی در تاریخ کشورمان بدل گشته است:‌ تبعید حضرت امام (ره) به وسیله رژیم طاغوت، به خاک و خون کشیده شدن دانش‌آموزان توسط نظام ستم شاهی و بالاخره تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به وسیله دانشجویان پیرو خط امام (ره).
     از دیرباز استکبار جهانی با منطق زورمدارانه خود بر آن بوده که جهان را زیر سلطه خویش در آورده و بر آن حکومت کند، و در این راستا مقابله جدی با اسلام در رأس برنامه‌های آن قرار داشته است. به همین دلیل گرامی داشت روز 13 آبان، پاسداشت  روحیه آزادیخواهی و استکبار ستیزی ملت بزرگی است که طی تاریخ پرفراز و نشیب خود بارها آنرا به اثبات رسانده است. گرامیداشت این روز، بزرگداشت نماد عدالت خواهی و طاغوت ستیزی ملت شریفی است که این ایده خود را با پیروزی انقلاب عظیم اسلامی خود به منصه ظهور رسانده است. انقلابی که به رهبری قائد عظیم‌الشأن خود، حضرت امام‌خمینی (ره)، موجب تحولات گسترده سیاسی و فرهنگی در سطح جهان و بخصوص در میان ملل ستمدیده شد. ندای لبیک دانشجویان به این خروش حضرت امام (ره) با پیشینه حرکت 16 آذر جنبش دانشجویی، نقشی بس مهم در پیروزی و تداوم این ندا و رسالت الهی داشت. روحیه آزادگی، عدالت‌جویی، آرمانخواهی و استکبار ستیزی دانشجویان انقلابی و مسلمان این مرز و بوم، در برهه‌های مختلف دوران 27 ساله انقلاب همواره پشتیبان و مدافع انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بوده و موضع‌گیری‌های ملی، روشنفکرانه، متعهدانه و پیشرو آنها موجب خسران و یأس  دشمنان و نیز افتخار و سربلندی دوستان انقلاب و امام (ره) بوده است.
  
 
     
      این نمادها و نمودهای 13 آبان است که اخیراً در مسأله انرژی هسته‌ای نیز به شیوه‌ای کاملاً استکبار ستیزانه به ظهور رسیده است. درایت، شهامت و حضور به موقع دانشجویان در این صحنه ملی قابل ستایش و تقدیر است. امید است این حرکت تا رسیدن به نقطة‌ مطلوب و هدف غایی ادامه یابد.
       فرزندان دانشجوی من، در اوضاع کنونی منطقه و جهان حفظ و تقویت روحیه ظلم‌ستیزی، عدالت‌جویی و آرمان‌خواهی شما عزیزان بیش از پیش لازم و ضروری است. جنبش دانشجویی ایران برگه‌های زرینی از تاریخ مبارزاتی ملت مسلمان ایران علیه استعمار و استکبار را در دفتر خویش به یادگار دارد و اینک فرصت دیگری برای پر بارتر و غنی‌‌تر ساختن این میراث گرانبهاست.
جنجال و واکنش عجولانه، عوام فریبانه و مغالطه‌آمیز غرب به سخنان اخیر رئیس محترم و محبوب جمهوری اسلامی ایران  در خصوص صهیونیسم و صهیونیست‌ها بار دیگر نشان داد که آنان تا چه حد غرق در روحیه استکباری خویش بوده و سرناسازگاری و ستم به ملل محروم و مستضعف جهان از جمله فلسطین و ایران دارند. امروزه تمام عقلا، علما، اندیشمندان، مصلحان، روشنفکران و دانشجویان در سرتاسر جهان دفاع از ملت مظلوم فلسطین را تکلیفی از تکالیف خود می‌دانند. چرا که دفاع از آنها دفاع از بشریت و انسانیت است. بدیهی است که ما دانشگاهیان ایران از جمله فرزندان دانشجوی ایران زمین از سخنان ریاست محترم جمهور خود پشتیبانی کرده و بار دیگر حمایت خویش از جنش مردم فلسطین علیه اسرائیل غاصب را اعلام داریم.

 
با آرزوی توفیقات الهی و
به امید پیروزی نهایی حق بر باطل
دکتر محمد مهدی زاهدی