پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سی و چهارمین سالگرد باشکوه انقلاب اسلامی

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۰۷ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۴۷
بسم ا.. الرحمن الرحیم

22 بهمن در طول زندگی و برای نسل¬های آینده باید سرمشق قرار گیرد. امام خمینی(ره)
 
انقلاب اسلامی ایران به عنوان معجزه قرن زمینه¬ساز تحولات اساسی در ایران و جهان گردید. دستاوردهای انقلاب در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و در طی بیش از سه دهه از حیات پربرکت آن پیوسته و گسترده است و تسری فکری انقلاب اسلامی به اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای اسلامی چنان عمیق و فراگیر گردیده که علی¬الدوام می¬بایست بر فهرست آثار آن در داخل و خارج از کشور افزود و این خصیصه البته منطبق با ماهیت تکاملی انقلاب اسلامی ایران است. جهان باتجربه 22 بهمن 1357 می¬بایست خود را برای تحولات بنیادین در همه مناسبات غیرانسانی و ناعادلانه امروز آماده نماید و همانگونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی قبل از تأسیس نظام اسلامی فرمودند، انقلاب اسلامی علاوه بر توجه به اقتصاد و معیشت، کانون هدف خود را سعادت و معنویت مردم قرار داده است. بنابراین توسعه متوازن و هماهنگ لازمه الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت است و عرصه اساسی تحولات در همه زمینه¬ها، حوزه علوم، تحقیقات و فناوری است و نقش دانشگاه که به فرموده      امام راحل (ره) "مبدأ همه تحولات است" ممتاز و متمایز می¬باشد.
اینک در آستانه سی و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، همسو با آرمان¬های والای شهیدان و هماهنگ با ملت شریف ایران، جامعه دانشگاهی کشور نیز با گرامی¬داشت دهه مبارکه فجر و به ویژه با حضور حماسی خود در راهپیمایی 22 بهمن با انقلاب و رهبری معظم آن تجدید میثاق می¬نمایند.
بی¬گمان حماسه حضور یکپارچه ملت ایران در آیین بزرگداشت انقلاب اسلامی، بیش از پیش دشمنان قسم خورده ایران و اسلام را از رسیدن به مطامع استکباری مأیوس خواهد کرد.

                                                                                                  والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته