پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز دانشجو

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۰۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۸۹
سالگرد حماسه 16 آذر را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور به ویژه دانشجویان عزیز مسلمان و انقلابی ایران اسلامی تبریک می گویم.
نقش دانشجویان در همه جوامع فراتر از دیگر اقشار اجتماعی است و این امتیاز و تمایز به دلیل تقارن جوانی  و فرهیختگی با روحیه عدالت طلبی، آزادیخواهی و تحول خواهی به سوی تحقق آرمان ها و ایده آل هاست.
در جمهوری اسلامی ایران که برخوردار از آرمان‌های متعالی اسلامی و مردمسالاری دینی است، خصائص دانشجویان و محیط دانشجویی همسو با آرمان های دینی مردم، از اثرگذاری بیشتر در قیاس با سایر جوامع برخوردار است.
توجه به منافع ملی هماهنگ با اهداف والای اسلامی جهت گیری دانشجویان مسلمان را از دیگر جنبش های دانشجویی در سایر کشورها ممتاز و متمایز می سازد کما اینکه در طی سالهای گذشته شاهد حرکت نوید بخش دانشجویان در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم.
 موفقیت‌های مکرر دانشجویان ایران اسلامی در عرصه های علمی و پژوهشی که سهم مهمی در پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور داشته‌اند و همزمان با آن بصیرت، آگاهی و واکنش آنان نسبت به رویدادهای داخلی و بین المللی به ویژه در حمایت از بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان و سایر نقاط جهان، بسیار پراهمیت و ارزنده است.
همین ویژگی در قاطبه ملت مسلمان ایران به ویژه دانشجویان عزیز است که در پیوند با همه مسلمانان در اقصی نقاط جهان، موجب بیداری اسلامی و شکل گیری قطب جهان اسلام در مقابل قدرت های پوشالی و استکباری گردیده است. همانگونه که سردمداران آمریکا به ناچار به حضور و نفوذ همه جانبه تفکر انقلابی و اسلامی ایران در سراسر جهان اقرار نموده‌اند.
اینجانب با افتخار به خدمتگزاری خود به جامعه دانشگاهی و دانشجویان عزیز، توفیقات روزافزون دانشجویان مسلمان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت های علمی، پژوهشی،فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.