پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز دانشجو

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۰۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۳۸
بسم الله الرحمن الرحیم
16 آذر، مال دانشجوی ضد امریکا و ضد سلطه است.  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
 
فرا رسیدن سالروز 16 آذر روز دانشجو بر همه دانشجویان انقلابی و مسلمان ایران اسلامی فرخنده و مبارک باد.
نامگذاری ایام و بزرگداشت اشخاص  و جمعیت‌ ها به تناسب خدمات و ارزش و اهمیت آنها در تقویم کشورها ثبت و نام چهره‌های خدمتگزار در تاریخ ملت ها ماندگار می گردد.
دانش و پژوهش در کنار فضائلی همچون تقوی و جهاد اساس و مبنای بالایی و والایی دانشمندان و دانشجویان و اندیشمندان و پژوهشگران در فرهنگ و بینش اسلامی است:
هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ (سوره الزمر- آیه 9)
روز دانشجو روز تجلیل و تکریم طالبان فضیلت علم و جویندگان دانش و معرفت است.
علاوه بر جایگاه دانش و پژوهش و مرتبه دانشجو و پژوهشگر در فرهنگ و تمدن اسلامی - ایرانی نقش ممتاز و متمایز دانشجویان در جنبش‌های اسلامی - ملی ایران قابل توجه است.
دانشجویان مسلمان به عنوان سرآمدان جریان روشنفکری در طول تاریخ تحولات سیاسی - اجتماعی ایران با آراستگی به دو امتیاز دانش و ارزش همواره پیشتاز و جریان ساز بوده اند.
حضور فعال دانشجویان در انقلاب اسلامی، و پیشتازی آنها در مبارزات ضد استکباری بویژه علیه امریکای جهانخوار و صهیونیسم جنایتکار روز 16 آذر را در تاریخ مبارزات ملت ایران شاخص و نقش ممتاز دانشجویان را علیه سلطه و استکبار برجسته نموده است. همچنین پیشگامی دانشجویان در دفاع مقدس و عرصه سازندگی کشور بر افتخارات ملی این سرزمین افزوده است.
اینک در آستانه طراحی و تدوین الگوی اسلامی - ایرانی تعالی و پیشرفت کشور بیش از پیش ضرورت مشارکت و فعالیت مضاعف دانشجویان مسلمان در این جنبش فکری فراگیر احساس می شود و امید است چونان همیشه شاهد درخشش نقش‌آفرینی دانشجویان عزیز در کنار سایر نخبگان علمی کشور و تدوین الگویی شایسته ملت سرافراز ایران اسلامی و نمونه ای برای سایر کشورهای پیشرو و تعالی¬خواه باشیم.
وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَکُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ (سوره البقره- آیه 143)
در 16 آذر امسال که مقارن با شروع ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر گردیده و ترورهای وحشیانه و خصمانه استکبار علیه دانشمندان و چهره‌های خدمتگزار علمی کشور چهره شیطانی آمریکا و انگلیس جنایتکار و صهیونیسم جهانخوار را به عنوان یزیدان زمانه بر همه دانشجویان، دانشگاهیان ما آشکارتر نموده است، بار دیگر با آرمان‌های مقدس شهیدان تجدید عهد نموده و همراه با دانشجویان استکبارستیز و همه دانشگاهیان فرهیختة ایران اسلامی هم قسم می‌شویم که راه شهیدان را ادامه داده و خشم انقلابی خود را علیه آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی با جهاد علمی و همت و کار مضاعف به منصة ظهور رسانیم.
سلامتی و سربلندی و موفقیت روزافزون شما دانشجویان را در همه امور به ویژه عرصه فاخر دانشجویی و فضیلت‌طلبی و خدمت عالمانه و مخلصانه به مردم و میهن عزیز از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.
 
با آرزوی توفیقات الهی

کامران دانشجو
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری