پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت حماسه 9 دی ماه

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۹۰۱ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۷۰
بسم  ا... الرحمن الرحیم

فَذکّر هُم به ایام ا... (سوره ابراهیم-آیه 5)

در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، روزهای خاصی وجود دارد که یادآوری حوادث و رویدادهای آن ایام و همچنین پیامدهای ناشی از آنها می تواند درس عبرتی برای آیندگان باشد. روز 9 دی یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است. روزی که مظهر حضور حماسی مردم در صحنه تحولات سیاسی-اجتماعی و موجب یأس کامل دشمنان از پیگیری برنامه¬ها و اهداف ساختار شکنانه آنها گردید.
فتنه 88 به واقع، صحنه امتحان و عرصه رویش نیروهای حامی انقلاب و ریزش عناصر و ایادی و ضدانقلاب بود، بسیاری از کسانی که انتظار همراهی آنها با آرمان¬های انقلاب و جدایی مسیرشان با دشمنان می¬رفت و نیز جمعی از خواص بی¬بصیرت، با برداشت¬ها و تحلیل¬های سطحی و غیر واقعی از صفوف به¬هم پیوسته مردم فاصله گرفتند و بر طبل ادعاهای واهی ضدانقلابیون بی¬نقاب کوفتند. اما 9 دی پاسخ دندان‌شکن به همه یاوه‌گویی¬ها و واکنش هوشمندانه و غیرتمندانه مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی به جسارت¬ها و اهانت¬ها به ویژه حرمت‌شکنی بی‌سابقه نسبت به حریم آل رسول در روز عاشورای حسینی بود. مردم نشان دادند در طول تاریخ هیچگاه اجازه جسارت و اهانت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را نداده و نخواهند داد، همچنین 9 دی نقطه پایانی بود بر همه توطئه¬ها و مطامع دشمنان داخلی و خارجی.
مردم مسلمان ایران با درک شرایط حساس کشور و تأسی به مواضع حکیمانه رهبر فرزانه خویش راه خود را در بحبوبه هیاهوی ضد انقلاب و بزرگنمایی آن از سوی رسانه¬های خارجی پیدا کردند و با حضور خروشان و یکپارچه، قدرت و اقتدار الهی و ملی خود را به نمایش گذاردند.
بی¬گمان تداوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان¬های آن در گذر زمان مشروط به تقویت ایمان، آگاهی، اتحاد و بصیرت است و جامعه دانشگاهی کشور بر اساس موقعیت و رسالت¬های خویش، همچنان به عنوان  مغز متفکر و چشم بینای ایران اسلامی با وحدت و انسجام، در مسیری که مقام معظم رهبری(مدظله¬العالی) مشخص می¬نمایند، پیشتاز و پیشگام خواهند بود و دانشگاهیان و فرهیختگان کشور اعم از استادان، دانشجویان و کارکنان در کلیه برنامه¬های یادمان قیام شکوهمند 9 دی در کنار سایر اقشار مختلف مردم حضوری شایسته خواهند داشت.
با آرزوی توفیقات الهی