پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آزادی خرمشهر

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۹۶ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۱۶
سوم خرداد از ایام ا... تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. روزی که مظهر حضور حماسی مردم در دفاع از میهن اسلامی و تحقق وعده الهی در نصرت موحدان و مؤمنان است ؛ "ان تنصرا... ینصرکم و یثبت اقدامکم"
8 سال دفاع مقدس مردم ایران اسلامی به دشمنان اسلام و ایران آموخت که رمز مقاومت و پیروزی نه در هجمه همه جانبه و نه در سلاح و مهمات است بلکه ایستادگی یک ملت در کنار ایمان به آرمانی معنوی، جوهره غلبه بر دشمن حتی تا دندان مسلح است.
ما در آستانه سوم خرداد، بار دیگر کسانی را که خیال خام در سر می¬پرورانند و به بهانه¬های واهی با تهدید و تحریم سعی در تسلیم ملت حق¬جوی ایران در برابر زیاده¬خواهی¬های خود می¬نمایند، به بازخوانی تجربه تاریخی یوم¬ا... سوم خرداد فرا می¬خوانیم.
جامعه دانشگاهی همانند سایر اقشار ملت و با توجه به نقش ممتاز و متمایز خود در پیشبرد برنامه¬های علمی و پژوهشی کشور به ویژه در این مقطع حساس انقلاب اسلامی ضمن رصد دقیق تحولات در منطقه استراتژیک خاورمیانه و جهان، آمادگی کامل خود را بدون هیچگونه تزلزل در اراده و هرگونه انحراف از آرمان¬های انقلاب برای پاسداشت خون شهدای دفاع مقدس و جهاد علمی کشور اعلام نموده و با بهره¬گیری از همه امکانات و ظرفیت¬های مادی و معنوی دانشگاه¬ها و مراکز آموزش عالی در جهت تحقق اهداف مقدس نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری (مدظله¬العالی) و نیز برنامه¬های دولت خدمتگزار در «سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» حضوری فزاینده و دشمن شکن خواهند داشت.