پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت بزرگداشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۹۲ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۶۲
12 اردیبشهت ماه، سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و یاد روز تکریم و تعظیم مقام علمی و عملی آن یگانه زمان  و دردانه دوران است. روزی که فرصت تبجیل و تجلیل از مقام معلمان و استادان را در جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده است و این توفیق نیز از جمله آثار ماندگار و برکات آن آموزگار انقلاب اسلامی ایران است.
 شخصیتی که جامع فضائل بود و فضیلت، جهاد و شهادت را بر مزیت علم و معرفت افزود و گوی سبقت را از همگان ربود، حیاتش مجلای «مدادالعماء» و مماتش مجرای  «دماءالشهدا» در جریان و دوران امر بیّن ترجیح فضیلتی بر فضیلتی دیگر بود. اوج وجودی او فراتر از صفوف علما و شهدا و دور از دسترس افلاکیان و مرئی و منظر خاکیان گردید و آنچه در کویر بی او باقی ماند چون آب زلالی سالهای طولانی میلیونها انسان تشنه دیانت و معرفت را سیراب نمود و همچنان نیز از زمزم معارف او  جرعه می¬نوشند و چشمه های معرفت قفنوس¬وار از دل آن می¬جوشند.
بی حکمت نبود که امام حکیم در وصف او تعابیری نمود که سابقه و لاحقه¬ا ی نداشت. عباراتی همچون پاره تن و حاصل عمر من و بیاناتی در تأیید کلیه آثار بدون حذف و اضافه تنها سزاوار او بود. مصداق واقعی بزرگداشت و بهره¬گیری از آثار علمی استاد شهید و درس بزرگ او نکوداشت و اکرام عملی استادان همروزگار ماست که فرهنگ دینی و آداب اسلامی، دست بوسی و کرنش تنها در برابر « پدر و مادر» و « معلم و استاد» پسندیده میپندارند.
 بر این اساس در مقابل روح پرفتوح استاد شهید مرتضی مطهری تعظیم و در برابر تمامی استادان والامقام در دانشگاهها ومراکز آموزش عالی کشور اظهار ادب و احترام می نماییم.
 اینجانب با افتخار به خدمتگزاری در عرصه متعالی علم و معرفت و طلب همت وکار مضاعف برای خود وهمکاران، ضمن عرض تبریک « روز استاد» توفیقات روز افزون و سلامتی و سربلندی همه استادان محترم در سراسر ایران اسلامی را از خداوند بزرگ خواستارم.