پیام وزیر علوم به یازدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۸۸ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۵۳
بسم ا… الرحمن الرحیم
انا خلقناکم فی احسن تقویم. ( سوره تین- آیه ۴ )
 
 حضور پر شور شما دانشجویان و فعالان عرصه دانش و پژوهش در یازدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور که مقارن با اعیاد مبارک شعبانیه و طلیعه بهار قرآن در دانشگاه ارومیه برگزار می گردد، موجب افتخار و عرض تبریک است.
این مشارکت وسیع نشان می دهد زمینه فعالیت دانشجویان پسر در امور فرهنگی و ورزشی و کسب عناوین مختلف ملی و بین المللی به لطف الهی و تلاش مسئولان برای این بخش از جامعه دانشگاهی کشور نیز به خوبی فراهم گردیده است. خداوند متعال، انسان اعم از زن و مرد را در بهترین وضعیت آفریده و بر آفرینش خود مباهات کرده است: فتبارک ا… احسن الخالقین .
تفاوت طبیعی زن و مرد به معنای تبعیض و مانع از تساوی برخورداری آنها از مواهب الهی و مقامات علمی و معنوی و حضور در فعالیتهای اجتماعی و از جمله رویداد های ورزشی و علمی نیست، بلکه این تفاوتها تکمیل کننده ی پیکره ی جامعه و سازنده ی خانواده به عنوان هسته های اصلی اجتماع است.
شما عزیزان دانشجو با شناخت توانایی ها و حرکت در مسیر رشد و بالندگی و به فعلیت رساندن استعدادهای خود، به بهره وری از ظرفیت قابل توجه نیروی انسانی در جمهوری سلامی کمک می نمائید و ورزش و تربیت بدنی از جمله اموری است که به فرموده ی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) می بایست با جدیت و در کنار دانش و ارزش مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
عزیزان دانشجو :به یاد داشته باشید رویکرد اسلام به فعالیتهای جسمانی،با رعایت موازین اعتقادی و نیت تقرب الهی  ورعایت حریم، حرمت و احترام  پیشکسوتان  استوار است .امیدوارم با بهره گیری از تمامی فرصتها و حفظ کامل شأن والای دانشجو، در جهت پیشرفت و تعالی خویش کوشا باشید.
از یکتای بی همتا توفیق همه ی شما دانشجویان ورزشکار را در کلیه ی شئون فردی و اجتماعی به ویژه فعالیتهای علمی و پژوهشی و نیز موفقیت در مسابقات فرهنگی و ورزشی مسألت می نمایم.