پیام وزیر علوم به نهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۳ کد : ۲۴۸۸۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۳۸۳
 استادان و میهمانان ارجمند شرکت کننده در نهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات.
مفتخرم به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور، نهمین دوره  برگزاری بی‌وقفه کنفرانس بین‌المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات را به شما عزیران و پژوهشگران گرانمایه تبریک بگویم.
شکی نیست که توسعه جایگاه علمی ایران عزیز به معیارهای جهانی در حوزه‌های علم، پژوهش و فناوری مرهون خدمات  ارزشمند پژوهشگران، فرهیختگان و نخبگان علمی است که با نشاط، تدبیر و امید  و با اعتماد به نفس و خودباوری،  در کسب راهکارهای علمی و عملی برای رفع مسائل و مشکلات کشور نقش آفرینی می‌کنند.
در این جهت، علم تحقیق در عملیات، در جایگاه دانشی که در اکثر شاخه¬های علوم، اعم از مهندسی، صنایع، مدیریت، اقتصاد، پزشکی و حتی علوم انسانی نقشی بسزا دارد می‌تواند در تسهیل روند توسعه علمی ایران تا رسیدن به جایگاه مرجعیت علم و فناوری در جهان اثرگذار و مثمر باشد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال « اقتصاد  مقاومتی؛ اقدام و عمل» خود را موظف به حمایت‌های مادی و معنوی از جامعه پژوهشگران کشور می‌داند و با تأکید بر اهداف بلند دولت تدبیر و امید برای فراهم کردن زمینه های حضور دانشمندان و پژوهشگران ایرانی در عرصه های علمی جهانی تلاش، و بر مقاوم سازی اقتصاد بر پایه اقتصاد دانش بنیان تأکید می ورزد.
یقین دارم که تحقق سند چشم انداز 1404 و دستیابی به آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در منطقه و جهان اسلام نیازمند ترسیم نقشه راهی است که در آن نقشه نحوة طی مسیر، منابع و امکانات لازم، تقسیم کار در سطح ملی و الزامات مربوطه،  به طور شفاف و دقیق با استفاده  از علم و فنون تحقیق در عملیات ممکن می شود.
در خاتمه لازم می دانم مراتب سپاس و قدردانی خود را از تلاش های ارزشمند تمامی استادان و پژوهشگران برجسته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که با برگزاری چنین کنفرانس هایی در راه رشد و استقرار نظام پژوهش های عملیاتی و کاربردی قدم بر می دارند، اعلام دارم.
 


( ۱ )