پیام وزیر علوم به مناسبت یوم ا... 13 آبان

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۸۰ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۴۸۳
بسم¬ ا... الرحمن الرحیم
 
«یَوْمُ المَظْلومِ عَلَی الظّالِمِ أشَدُّ مِنْ یَوْمِ الظّالِمِ عَلَی المَظْلومِ»
 
روز 13 آبان سالروز تبعید مرجع مجاهد و رهبر کبیر انقلاب اسلامی از کشور و نیز سالگرد تسخیر سفارت آمریکا که    به حق نام لانه جاسوسی برآن نهاده شد، مظهر مبارزه با مظاهر استبداد و استعمار در تاریخ مبارزات افتخارآفرین ملت مسلمان ایران است. مردم سلحشور، مؤمن و انقلابی به ویژه دانشجویان ایران اسلامی در آبان 58 13حمایت همه¬ جانبه خود را از اقدام انقلابی دانشجویان مسلمان در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اعلام نمودند و هر سال یاد روز 13 آبان را گرامی می¬دارند، چرا که نقش ممتاز و متمایز دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در شکل¬گیری جنبش ضد استکباری و تعمیق مبارزات در سال های نخستین انقلاب مانع از رخوت و رجعت به شرایط تحمیلی دشمنان داخلی و خارجی گردید. پرچمی را که آن روز دانشجویان مسلمان برافراشتند در فاصله¬ای کوتاه به دست دانشجویان مجاهد و مدافع میهن اسلامی در جنگ تحمیلی سپرده شد و همچنان این مجاهدت ادامه یافت تا امروز که ابعاد روشنگری انقلاب اسلامی همه اقطار عالم را فرا گرفته و بیداری اسلامی تمامی مسلمانان جهان را به¬پا داشته و موج اسلام خواهی، حیات مستبدان و مستکبران را در داخل و خارج از کشورهای اسلامی به خطر افکنده است.
رسالت ساختن ایران اسلامی و حفظ رتبه اول علمی در منطقه و احراز مقام شایسته جهانی در این زمینه و نیز پیروزی در برابر جنگ نرم و تحریم اقتصادی و تهدید نظامی، مستلزم آگاهی و بصیرت، تلاش و مجاهدت علمی و عملی و نیز التزام به تعهدات دینی و ملی است.
از خداوند متعال توفیق تداوم راه شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و تحقق آرمان¬های امام خمینی(ره)      تحت توجهات خاصه حضرت ولی¬عصر(عج) و زعامت مقام معظم رهبری(مدظله¬العالی) و خدمتگزاری به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی در سراسر جهان را مسألت می¬نمایم.
 

( ۱ )