پیام وزیر علوم به مناسبت آغاز سال تحصیلی 92 – 91 دانشگاهها و مراکز آموزش عالی

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۶۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۶۹
بسم¬ ا... الرحمن الرحیم
 
« طلب العلم فریضه علی کل مسلم»
 
فرا رسیدن مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید برای عموم ملت ایران به ویژه دانش¬آموزان و دانشجویان، شورآفرین و نویدبخش فردایی بهتر است.
جامعه دانشگاهی کشور اعم از استادان محترم و دانشجویان عزیز و کارکنان پرتلاش عرصه گسترده ستادی و اجرایی دانشگاه¬ها و مراکز آموزش عالی با استعانت از خداوند متعال و اراده¬ای راسخ در انجام شایسته فعالیت¬های علمی و پژوهشی، خود را برای ایفای وظایف و مسئولیت¬های خطیر شان آماده و مهیا می¬نمایند.
بهره¬برداری از مقتضیات و ظرفیت¬های موجود در سال «تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» به ویژه توفیقات ارزشمند اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در ایران اسلامی و فرصت تاریخی ریاست جمهوری اسلامی ایران طی 3 سال آتی و پیشنهاد تأسیس کمیته علوم، تحقیقات و فناوری با محوریت وزارت علوم در دبیرخانه "نم" از سوی رؤسای محترم دانشگاه¬ها و مراکز آموزش عالی، شرایط را برای تحقق اهداف و پیشبرد برنامه¬های نظام آموزش عالی کشور در ابعاد ملی و بین¬المللی بیش از پیش فراهم نموده است.
امید است جامعه علمی و دانشگاهی به ویژه استادان و دانشجویان با مشارکت فعال در یک بسیج علمی همگانی و با حمایت و مساعدت همه سازمان¬ها، نهادها و دستگاه¬های اجرایی بتوانند نقش ممتاز و متمایز خود را در بهره¬برداری از امکانات و ظرفیت¬های موجود ایفا نمایند و ضمن تثبیت و تعالی جایگاه نخست جمهوری اسلامی ایران در منطقه، رتبه علمی کشور را از مرتبه فعلی به مراتب بالاتر در جهان ارتقاء بخشند.
اینجانب با عرض تبریک سال تحصیلی جدید، از خداوند متعال توفیقات روزافزون همه شما عزیزان و پیشگامان توسعه و تعالی ایران اسلامی را تحت توجهات خاصه حضرت ولی¬عصر(عج) و زعامت مقام معظم رهبری و در خدمتگزاری بیش از پیش به ملت مسلمان و حق¬شناس ایران و تحقق اهداف و آرمان¬های شهدا و امام شهیدان مسألت می¬نمایم.
 
والسلام علیکم و رحمه ا...