پیام وزیر علوم به مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص)

۰۵ دی ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۴ کد : ۲۴۸۶۱ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۷۵
جای بس خوشحالی و خرسندی است که این جایزه به نام پیامبری عظیم الشان نام گرفته که فرموده است:
« العلم میراثی و میراث الأنبیاء من قبلی»
علم میراث من و میراث پیامبران پیش از من است
 
هم اکنون که فرصت معرفی چند چهره علمی دنیای اسلام به جهانیان از طریق اعطای این جایزه در اختیار کشور عزیزمان قرار گرفته است، جا دارد با عزم ملی و دینی و با ارتقای جایگاه علم و فناوری و نیز ترفیع مقام محققان و عالمان، اعتباری مضاعف به این رویداد و اقتداری دوچندان به نام این جایزه ببخشیم.
بی شک، نتایج این اقدام ابتکاری نه تنها مشوقی برای دانشمندان جهان اسلام، جهت توسعه علم و فناوری است، بلکه بن‌مایه‌ای جهت تقویت و ایجاد فضای تعامل و همکاری‌های علمی دنیای اسلام است که حاصل آن، افزایش سهم کشورهای اسلامی در تولید علم و فناوری‌های نوین جهانی است.
امید است ما امت مسلمان با پیروی از آموزه های دینی و بهره گیری از سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام که همیشه علم و دانش را سرلوحه امور خود قرار می‌دادند و رسولی که رسالت شان جز توصیه به علم و ایمان نبود، بتوانیم با حرکت در مرزهای دانش و فناوری و با بهره گیری از علوم و فنون جدید، نقش مهم و اثرگذاری در سطح دنیا داشته باشیم و به مرجعیت علمی در منطقه و جهان برسیم.
وظیفه خود می‌دانم از برگزارکنندگان، داوران و حامیان این جایزه قدردانی و تشکر نموده و به برگزیدگان محترم نیز تبریک و تهنیت عرض کنم.