پیام وزیر علوم به بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۴۸۵۰ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۲۰۳۸

حلول ماه مبارک شعبان و فرا رسیدن اعیاد شعبانیه از جمله ولادت با سعادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تقارن ولادت آن امام همام با برگزاری "بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران" را که بزرگ ترین رویداد علمی کشور در زمینه مهندسی برق وکامپیوتر است، به فال نیک گرفته و  به جامعه علمی و دانشگاهی کشور تبریک  می گویم.
همان گونه که از شمارگان این کنفرانس پیداست، این رویداد علمی از قدمت و سابقه بالایی برخوردار است و برگزاری سالانه آن توسط یکی از دانشگاه های معتبر کشور و ارائه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری در این حوزه، نشانه اهمیت و جایگاه بین المللی آن است.
رشته مهندسی برق و کامپیوتر، امروزه راهگشای بسیاری از مسائل فناوری در جهان است. در اهمیت این رشته همین بس که دانشکده های برق به لحاظ کادر علمی و امکانات، در رقابت با معتبر ترین دانشگاه های دنیا و پذیرای نخبگان و بهترین فارغ التحصیلان آموزش و پرورش کشور هستند. گرایش های مختلف این رشته، گستره وسیعی از مسائل فناوری را دربر می گیرد و  یکی از پر طرفدارترین رشته های مورد علاقه جویندگان علم و دانش درکشور به حساب می آید و نمایه شدن این کنفرانس در موسسه معتبر انجمن مهندسین برق و الکترونیک دنیا (IEEE) در شناساندن جایگاه دانشمندان این رشته اهمیت بسزایی دارد.
چشم اندازی که اکنون فراروی دانشمندان، محققان و پژوهشگران این رشته قرار دارد، ارتباط نخبگان علمی با صنعت و به کارگیری آخرین دستاوردهای این رشته برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
امیدوارم برگزاری این کنفرانس، موجب ارتقای جایگاه کشور عزیزمان ایران در حوزه مهندسی برق باشد.
بار دیگر از برگزار کنندگان کنفرانس، اعضای کمیته دایمی و  مسئولان دانشگاه شیراز تشکر و قدردانی می کنم و برای همه دست اندرکاران موفقیت روز افزون آرزومندم.