پیام وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز معلم

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۰ کد : ۲۴۸۴۷ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۰۶۹
دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت سالگرد شهادت استاد مطهری و روز معلم پیامی خطاب به جامعه دانشگاهی کشور صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام بدین شرح است :
بسمه تعالی
در ایامی که به برکت خون استاد شهید مرتضی مطهری هفته معلم نام گرفته است و در ایام با سعادت میلاد مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام ، فرصت را مغتنم شمرده و در برابر یکایک معلمانی که رسالت شان همتراز انبیاست سر تعظیم فرود می آورم .
بی شک گذر از گردنه دشوار مسائل و چالش های پیش روی هر جامعه ای، جز با محوریت و توجه به فرهیختگان و عالمان جامعه امکان پذیر نیست و کشور ما امروز بر خود می بالدکه مهد فضلا و دانشمندانی است که آوازه آنان در جهان علم و دانش طنین انداز شده است .
ملت بزرگ ایران با اتکا به خداوند متعال و با تکیه بر سرمایه‌های عظیم فکری و فرهنگی خود بویژه اساتید و دانشجویان، عزم خود را برای رشد و توسعه علمی کشور، پاسخگویی به نیازها و مسائل جامعه و سهیم شدن در تولید علم در سطح جهانی جزم نموده و رسیدن به قله‌های دانش و فناوری را دور از دسترس نمی‌داند. در عین حال جامعه دانشگاهی، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام همدلی و هم زبانی ملت و دولت، نام‌گذاری شده، همه تلاش خود را برای پاسخگویی به مطالبات مردم بزرگ کشورمان در حوزه علم و فناوری به کار خواهد گرفت و در سایه قانون‌گرایی، اعتدال و پای‌بندی به چارچوب‌های اخلاقی و دینی، برای گسترش نقد و نقدپذیری تلاش خواهد کرد.
همچنین امیدوارم این توفیق را بیابم که در دوره جدید فعالیت خود در وزارت علوم ، گامی هرچند کوچک جهت تقویت منزلت استاد و ترویج اخلاق و فرهنگ اسلامی بردارم .