پیام وزیر علوم به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی و قیام 15 خرداد 1342

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۴۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۵۲
بسم الله الرحمن الرحیم
 
(یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَهً مَرْضِیَّهً: سوره فجر-آیه.27-28)
 
14 و 15 خرداد یادآور مجاهدت بی وقفه بزرگمردی الهی است که به نام خدا و برای خدا و در حاکمیت مطلق خشونت و وحشت به فرمان قرآن (قُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى: سوره سبا-آیه46) در 15 خرداد 1341 قیام کرد و با جهاد، مقاومت و مهاجرت خود، وعده نصرت الهی را که فرمود (وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا: سوره عنکبوت-آیه 69) در 22 بهمن 1357 محقق ساخت و پس از یک عمر، حیات طیبه و ایجاد تحول در ایران و جهان، در 14 خرداد 1368 با دلی آرام و قلبی مطمئن دعوت حق را لبیک و به دیار باقی شتافت.
15 خرداد امسال مقارن با 13 رجب سالروز ولادت با سعادت اسدا... الغالب امام علی‌ابن‌ ابی‌طالب‌(ع) و آغاز ایام‌البیض و مراسم روحانی اعتکاف است.
جامعه دانشگاهی کشور همنوا با امت اسلامی و ملت مسلمان ایران با حضور در آیین‌ها و گرامیداشت یاد نام خمینی کبیر و برداشت معنوی از مناسبت‌ها و فرصت‌های مذکور، ضمن یادآوری آرمان‌ها و وصایای جاودان آن امام راحل، با رهبر فرزانه خود تجدید پیمان خواهد نمود.
از جمله تأکیدات مکرر سلسله جنبان انقلاب اسلامی، تأکید بر نقش ممتاز و متمایز دانشگاه در همه ارکان کشور و از محوری ترین سفارشات ایشان، ترغیب و تشویق به خودکفایی و بی نیازی از بیگانگان است.
امید است نسل جوان دانشگاهی کشور با بهره‌گیری از راهنمایی اساتید محترم و همه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، در جهت تحقق آرمان‌های ارزشمند شهیدان و امام شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، حضوری حماسی و اساسی در عرصه تحولات اجتماعی و اقتصادی و نیز پیشرفت و تعالی برنامه‌های نظام‌آموزش عالی کشور به سوی تحقق جامعه علوی و تشکیل جامعه موعود مهدوی داشته باشند و دین خود را به شهدا و امام بزرگوار با خدمتگزاری شایسته به جامعه اسلامی ادا نمایند.
و السلام علیکم و رحمه ا... و برکاته