پیام نوروزی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال 1392

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۳۹ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۶۴
بسم ا.. الرحمن الرحیم
«یا مُحَوِّلَ الحَولِ وَ الاَحوالِ حَوِّل حَالَنا الی أحسَنِ الحَال»

اساتید عالیقدر، دانشجویان عزیز، همکاران ارجمند و رؤسای محترم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور
سال نو و فصل بهار همراه با دگرگونی و خرمی طبیعت، آدمی را به عنوان اشرف مخلوقات به همگنی و هماهنگی با نظام آفرینش و حرکت درمسیر تحول و تکامل فرا می خواند و آیات الهی را در جای جای دفتر معرفت به درستی و زیبایی می نشاند تا فطرت دانشجو و دانش پژوه و عقل و دین را تؤامان در وجود انسان برانگیزاند.
با چنین دستمایه  ای است که با توکل به خداوند متعال امور دنیوی سامان و امر آخرت نیز به خیر پایان می یابد.
اینجانب با امید به رحمت واسعه پرودگار، فرارسیدن سال جدید را به عموم ملت شریف ایران اسلامی به ویژه جامعه و علمی دانشگاهی کشور صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.
بی گمان تمسک به معارف قرآن کریم و توسل به تعالیم اهل بیت(ع) و اقتدا به راهبردهای محوری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که در آغاز هر سال نقشه راه جامعه اسلامی را تبیین می نماید، نویدبخش نیل به آینده ای روشن و فردایی بهتر است.
جهاد اقتصادی، همت و کار مضاعف، حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی و عناوین راهبردی دیگر اصول راهنمای حرکت به سمت فتح قله های سرافرازی بر اساس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت است و به لطف حق همانگونه که تاکنون جامعه دانشگاهی با توجه به نقش ممتاز و متمایز خود در تحولات اجتماعی، پیشگام و پیشاهنگ بوده و با بصیرت لازم و تشخیص اولویت ها توانسته است رضایت مقام عظمای ولایت را جلب نماید، در سال 1392 نیز با تأسی به رهنمودهای معظم له ضمن انجام وظایف ذاتی خود و شتاب بخشی به فعالیت های علمی و پژوهشی در ایفای مسئولیت های اجتماعی به ویژه مشارکت فعال در انتخابات ریاست جمهوری نیز  به نحو شایسته عمل خواهد نمود.
از خداوند متعال موفقیت یکایک شما دانشوران عزیز را در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی به خصوص در زمینه مسئولیت های خطیر علمی و پژوهشی در نظام آموزش عالی کشور و توفیقات روزافزون در ارائه خدمات شایسته و ماندگار به ملت حق شناس ایران و امت اسلامی مسألت می نمایم.
                                                                                                  والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته