پیام تبریک وزیر علوم به دانشگاهیان به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۳۰ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۸۶
بسم الله الرحمن الرحیم
مَن عَمِلَ صَالِحاً مَن ذَکَرٍ أَو أُنثَی وَ هُوَ مُؤمِنٌ فَلَنُحییِنَّهُ حَیَاهً طَیِّبَهً وَ لَنَجزِیَنَّهُم أَجرَهُم بِأَحسَنِ مَاکَانُوا یَعمَلُونَ
(سوره النحل، آیه 97)
 
     با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استادان محترم، دانشجویان عزیز و کارکنان ارجمند دانشگاه¬ها و مراکز آموزش عالی کشور شروع سال تحصیلی جدید و فرارسیدن بهار دانش و پژوهش را به شما اهالی حوزه علم و فرهنگ تبریک می¬گویم.
     رحمت بی¬پایان الهی بر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به¬ویژه شهیدان جاودان جامعه دانشگاهی اعم از استادان، دانشجویان و کارمندان مسلمان و مبارز که پیشگامان جنبش رهایی¬بخش ملت ایران از سلطه رژیم ستم¬شاهی و خط¬شکنان جبهه مقاومت در برابر تجاوزات رژیم بعثی و عوامل استکبار جهانی بودند و درود  خدا بر امام شهیدان، سلسله¬جنبان نهضت جهانی اسلام، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، هم او که دانشگاه را مبدأ همه تحولات می¬دانست و قدرت سازندگی و سوزندگی آن را در صورت صلاح و فساد بالاتر از هر نیروی سازنده و هر قوه ویرانگر توصیف می¬نمود. در منظومه فکری امام، استقلال یا وابستگی، عزت یا ذلت و آزادی یا اسارت کشور، در گرو وضعیت دانشگاه است، همچنانکه مقام معظم رهبری نیز دانشگاه را موتور توسعه کشور می¬دانند.
     اینک خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که با گذشت بیش از سه دهه از حیات طیبه انقلاب اسلامی، جامعه دانشگاهی کشور در طراز دانش و ارزش و در مدار گردش و چرخش علمی و عملی شایسته خویش قرار گرفته و با معرفت و بصیرت، رضایت مقام عظمای ولایت را جلب نموده است.
     اینجانب به¬عنوان خدمتگزار کوچک در عرصه¬ای بزرگ، همه توان و تلاش خود و همکاران و کلیه امکانات و تجهیزات دانشگاهی را در جهت پیشبرد و توسعه علوم، تحقیقات و فناوری کشور آنگونه که سزاوار نام بلند ایران اسلامی است، در سالی که به سال "همت مضاعف و کار مضاعف" موسوم است، به کار خواهیم گرفت و بر پیمان استواری که با خدای متعال و عهدی که با نظام مقدس اسلامی و مردم خداجو و آرمان¬های والای شهیدان بسته¬ایم، وفادار خواهیم ماند.
     امیدوارم سال تحصیلی جدید، سال شکوفایی و به¬بارنشینی مضاعف درخت تنومند علم و عمل در همه شاخه¬ها و رشته¬های دانشگاهی و سال موفقیت بیش از پیش شما عزیزان و سال تحقق اهداف علمی و تحقیقاتی نظام آموزش عالی کشور باشد.

                                                                  با آرزوی توفیقات الهی
                                                                      کامران دانشجو
 
 

( ۱ )