پیام تبریک وزیر علوم به اساتید، دانشگاهیان و ایرانیان نخبه مقیم خارج از کشور به مناسبت عید نوروز

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۵ کد : ۲۴۸۲۹ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۵۸۲

ایرانیان سربلند، اساتید محترم، دانش پژوهان و دانشجویان مقیم خارج از کشور
نورز باستانی این میراث ارزشی و گرانبهای ایران اسلامی را به شما ایرانیان عزیز و دانش پژوهان سرافراز ایرانی در سرتاسر جهان تبریک و تهنیت عرض نمود و برای شما آرزوی سربلندی دارم.
جوانان برومند کشورمان در جمهوری اسلامی ایران در طول چند دهه اخیر با تکیه بر توانمندی و ظرفیت های گسترده داخلی توانستند در مسیر علم و فناوری به موفقیت های چشمگیری دست یافته و با تحصیل حدود 5 میلیون دانشجو که حدود 800 هزار نفر آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی فعال می باشند، بزرگترین جریان علمی منطقه را پایه ریزی نمایند. دسترسی به رتبه 16 جهانی براساس آمارهای ISI و SCOPOUS کسب رتبه اول منطقه، ساخت ماهواره و ماهواره بر، ساخت ابر رایانه های پر قدرت، کسب الکتریسته از پسماندهای خانگی و... تنها گوشه ای از دستاوردهای میهن اسلامیمان به حساب می آید.
اینجانب اعتقاد دارم که جوانان سربلند ایرانی که قلبشان برای میهن و مردم دلاور این سرزمین می طپد، در هر جای این گیتی می توانند به این مردم خدمت کنند، چه از طریق انجام پروژه های مشترک، یا تدریس فشرده و کوتاه مدت در داخل کشور و یا راهنمایی و هدایت مشترک دانشجویان دوره دکتری و برقرار نمودن ارتباط موثر مابین دانشگاههای داخل و خارج از کشور.
آن دسته از ایرانیان سرافرازی که در شرکت های علم مبنا و در بخش تولید دانش به محصول فعال می باشند نیز می توانند با انتقال تجربیات خود به پارک ها و مراکز رشد برای سربلندی این مرز و بوم به کشور خود خدمت کنند.
بار دیگر بهار طبیعت و نوروز پیروز را به همه شما عزیزان تبریک عرض نموده و سلامت و سربلندی شما را از خداوند یکتا خواستارم.