پیام وزیرعلوم به مناسبت سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۲۷ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۵۲
انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و به ویژه علم و فناوری در طی 35 سال گذشته دستاوردهای گسترده و متنوعی  را داشته است ؛ مسیری که جامعه علمی و دانشگاهی کشورمان در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سپری کرد، نه تنها جایگاه علمی ایران را در فناوری های نوین به تراز های جهانی ارتقاء داد، بلکه بر اتکاء بر دانش های بومی استادان و دانش آموختگان این کشور ، توسعه بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و فناوری را به دنبال داشته است.
دانشجویان و دانشگاهیان از ابتدای تأسیس دانشگاه تا پیروزی انقلاب اسلامی نقشی پیشرو و برجسته در شکل گیری مبارزات و ترویج اندیشه های انقلابی در ملت مسلمان ایران داشته و در تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی همگام با آحاد مردم حضور فعال و مؤثری را ایفاء نموده اند.
دانشگاهیان همان گونه که درپیروزی انقلاب پیشگام بوده اند، امروز نیز در همراهی با  انقلاب و نظام اسلامی پیشتاز هستند.
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیش ازسایر نهادها ازمواهب انقلاب اسلامی بهره برده اند ؛ دستاورد دانشگاهها در عرصه های علم و فناوری که جهانیان را به خیره درآورده است ، همگی مرهون انقلاب اسلامی است .
 اینک در آستانه سی و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی همگام با ملت سرافراز ایران اسلامی، جامعه علمی و دانشگاهی کشور نیز باگرامیداشت فجر انقلاب اسلامی، در راهپیمایی 22 بهمن شرکت و با آرمانهای انقلاب اسلامی ، امام خمینی (ره) و رهبری معظم آن بیعت و تجدید میثاق می نمایند.   
 

( ۱ )