پیام وزیر علوم، تحقیقات و فنّاوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی 85- 1384

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۲۵ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۰۲۱
بسم‎الله الرحمن الرحیم
 
فرا رسیدن سال تحصیلی جدید را به عموم دانشگاهیان، اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان عزیز و گرانقدر، مدیران شایسته و کارکنان خدوم دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فنّاوری صمیمانه تبریک و تهنیت می‎گویم. و برای نظام علوم، تحقیقات و فنّاوری کشور دستیابی به دانش‎های نو، کشف ناشناخته‎ها و استفاده بهینه از دستاوردهای علمی را در طریق اجرای برنامه‎ها و اصلاح و بهبود امور جامعه خواستارم.
سال تحصیلی جدید در شرایطی آغاز می‎شود که ساختار جدید وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری تحقق یافته و به اتکاء آن برنامه چهارم توسعه، با تاکید بر توسعه مبتنی بر دانائی به اجرا گذاشته شده است.
ابتنای برنامه چهارم توسعه بر دانائی، بی‎تردید وظایف سنگین و جدیدی را بر عهده دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فنّاوری می‎گذارد که انجام آنها جز با تلاش مضاعف همه دانشگاهیان در جهت تحقق توسعه علمی کشور و به تبع آن قرار گرفتن بیش از پیش دانشگاه در خدمت تعالی و پیشرفت کشور میسر نیست. رسیدن ایران اسلامی به جایگاه نخست اقتصادی، علمی و فنّاوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی، آنچنان که در سند چشم‎انداز ترسیم شده است،علاوه بر عزم عمومی دانشگاهیان، بی‎تردید مستلزم وجود برنامه‎ای جامع و منسجم و نیازمند حمایت و پشتیبانی و همکاری و همراهی همه بخش‎های اقتصادی و اجتماعی است و امید آنکه سال تحصیلی جدید سرآغاز این جنبش و جوشش همگانی برای اجرای برنامه‎ای باشد که هدفهای مندرج در سند چشم‎انداز را تحقق بخشد و جامعه‎ای اخلاقی، زمینه‎ساز نواندیشی و پویائی فکری و اجتماعی و تاثیرگذار بر همگرائی اسلامی در عین برخورداری از رفاه اقتصادی را به عنوان الگوی یک جامعه پیشرفته به جهان عرضه‎ کند، انشاءالله.

دکتر محمدمهدی زاهدی