پیام وزیر علوم، تحقیقات و فنّاوری «به ششمین جشنواره سراسری علمی دانشجویان دانشگاه ‎پیام‎نور»

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۲۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۷۶
« یرفع‎ا000الذین آمنوا و منکم و الذین اوتوالعلم درجات»
 
اینک که به همت والای شما عزیزان شاهد برگزاری «ششمین جشنواره سراسری علمی دانشجویان دانشگاه پیام‎نور» و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره علمی هستیم، برخود فرض می‎دانم این اقدام ارزنده را که بدون تردید منطبق با تعالیم حیات بخش اسلامی می‎باشد، ارج نهم. مکتب آگاهی بخش اسلام در طول تاریخ خود با ارج نهادن به علم و عالم و قداست بخشیدن به علم جویی و دانش‎پژوهشی، توانسته است خدمات شایان و کم نظیری را به جهانیان عرضه نماید و گزافه نخواهد بود اگر بگوئیم بخش عمده‎ای از دستاوردهای علمی جهان مدیون این تفکرو فرهنگ غنی است. اکنون نیز برنامه‎ریزان کشور در برنامه چهارم توسعه و چشم‎انداز بیست‎ساله کشور اهمیت و اولویت خاصی به «دانائی محوری» و «توسعه علمی» بخشیده‎اند تا در پرتو آن و تحقق «جنبش‎ نرم‎افزاری» که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، ایران اسلامی مصمم و استوار گام در راه پیشرفت و ترقی نهد و جایگاه بایسته و شایسته خود را در سطح ملی و بین‎المللی بازیابد.
نظام آموزش عالی کشور نیز با تکیه بر همین فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی، توجه ویژه‎ای را به تجلیل از نخبگان علمی در سطوح مختلف ، شناسائی استعدادهای علمی و شکوفا نمودن آنها معطوف نموده که برگزاری این جشنواره و جشنواره‎های مشابه دلیلی بر این مدعاست.
برگزاری جشنواره‎های علمی و پژوهشی بویژه در سطح دانشجویی، ضمن ایجاد رقابت علمی سالم در میان دانشجویان به عنوان سنگ‎زیربنا و شالوده نظام آموزش عالی کشور و تجلیل از دستاوردهای علمی این قشر فرهیخته، می‎تواند با شناسایی استعدادهای بالقوه و معرفی آنان به جامعه علمی کشور، به برقراری عدالت آموزشی و علمی در سراسر میهن اسلامی کمک شایانی نماید.
در این جهت رسالت دانشگاهیان عزیز بویژه دانشجویان فرهیخته، فراهم نمودن فضا و بستر لازم در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری مبنی بر خود اتکایی در تمامی عرصه‎های علمی است تا در پرتو آن بار دیگر نام و آوازه ایران اسلامی در سراسر جهان طنین انداز شود. یقین دارم شما دانشجویان عزیز نیز با اعتقاد و عزم راسخ به این راه گام نهاده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در تحقق اهداف خود و ارتقاء ایران اسلامی به جایگاه بایسته و شایسته خود یاری خواهید داد؛ نمونه این عزم راسخ دستیابی پژوهشگران و محققان ایرانی به فنّاوری صلح‎آمیز هسته‎ای و دانش سلولهای بنیادین است که تمامی جهانیان و حتی دشمنان این کشور را در حیرت فرو برده است. در پایان از کلیه دست‎اندرکاران این همایش تقدیر و تشکر نموده، تداوم موفقیتهای آنها را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.