پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همایش مسئولان علمی سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خوزستان

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۲۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۰۷
همایش مسئولان علمی سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خوزستان در جوار حرم مطهر رضوی علیه‌السلام، فرصتی است مناسب برای ایجاد هماهنگی و همفکری بیشتر مدیران محترم علمی و دانشجویان سازمان بسیج دانشجویی برای دستیابی به اهداف والایی که امام راحل در فرمان مبارک خود برای تشکیل بسیج دانشجویی ترسیم فرمودند. بر همة ماست که به عنوان بسیجیان صحنة علم، همواره آن منشور مقدس را نصب‌العین خود در تمام امور قرار داده و بر مبنای آن عمل کنیم. یکی از اهداف این منشور را می‌توان تلاش برای ایجاد حاکمیت فرهنگ بسیجی در عرصة علم و دانش دانست. جز این نیست که دنیای علم، خالی از معنویت، چنین توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.
اگر چه علم، مشکلات عدیده‌ای از بشریت را حل کرده؛ اما به دلیل نداشتن قوة جهت‌دهنده یعنی «دین و معنویت»، مشکلات زیادی را هم برای بشریت امروز، به همراه آورده است. ورود بسیج به صحنة علم و حاکمیت روحیة بسیجی بر فعالیت‌های علمی و دانشگاهی می‌تواند سهم مهمی در برطرف کردن این خلأ داشته باشد.
برادران عزیز:
کشور ما امروز به مراحل اعتلای علمی خود نزدیک می‌شود. به حمدالله، به برکت تلاش‌های بسیجی‌گونه دانشمندان این مرز و بوم در عرصة دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی کشور در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه سال‌های پس از دفاع مقدس، حرکت‌های مطلوبی در جهت تولید دانش بومی در عرصه‌های مختلف صورت گرفته و می‌گیرد. تداوم این تلاش‌ها خواهد توانست در آینده‌ای نه چندان دور، زیرساخت‌های اصلی توسعه همه‌جانبه، پایدار و متوازن را ایجاد کند و آمال دیرین ملت ایران را در پرتو حاکمیت نظام اسلامی محقق سازد.
همگی برای طلوع خورشید آن روز لحظه‌شماری می‌کنیم، چیزی که می‌تواند ما را هر چه سریع‌تر به آن نقطه برساند، اخلاص، ایثار، کوشش و تلاش علمی شبانه‌روزی، شکست‌ناپذیری، ناامید نشدن، توکل بر خداوند و استمداد از روح بلند امام فقید و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است. آزاداندیشی علمی، استفادة مناسب از تجارب ارزندة بشری و در یک کلام، کمک‌رسانی جدی و لاینقطع به تداوم جنبش نرم‌افزاری و نهضت تولید علم این بستر و راه را هموار خواهد کرد تا در سایه هدایت سند چشم‌انداز بیست‌ساله افق روشن‌تری به سوی آینده گشوده شود.
به حمدالله، همة این صفات و خصایص در بسیجیان جمع است و از این بابت خدا را شاکریم. ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران این همایش، امیدوارم این گردهمایی مقدمه‌ای برای تحقق آرمان‌های رهبر بسیجی انقلاب اسلامی در حوزة علم و دانش باشد. سلامت و سعادت شما برادران عزیز را از خدای تبارک و تعالی خواستارم.