پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت گرامیداشت 16 آذر

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۲۱ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۱۵۹
16آذر یادآور دانشجویان شهیدی است که با خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان دفاع کردند و در گذر تاریخ،  بر پایمردی  ایرانیان در برابر ظلم و ستم و جانفشانی در راه استقلال کشور، گواهی دادند.
امسال شصتمین سالگرد 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو در شرایطی فرا می رسد که ادامه دهندگان راه این شهدا، در جایگاه تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل زیاده خواهی های بدخواهان حماسه آفریدند و  دستاورد و پیروزی ملی دیگری در نزد جهانیان و حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران  به ثبت رساندند.
اگرچه از شهادت دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا قریب به 60 سال می گذرد اما هنوز طراوت آرمان خواهی، عدالت طلبی، نقد و پرسشگری بر فضای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی حاکم است. بدون شک، لازمه نقد و پرسشگری، صیانت از  آزادی بیان، حمایت از آزاداندیشی و فراهم آوردن زمینه های مشارکت  فرهیختگان در تغییرات و اصلاحات ساختاری مجموعه آموزش عالی است.
به عنوان خدمتگزار شما در آموزش عالی کشور، خود را متعهد به فراهم سازی تمامی بسترها و زمینه های مناسب و احترام به حقوق قانونی دانشجویان می دانم و در برابر این تعهد از فرزندان خود انتظار دارم با درک شرایط کشور و ضرورت تعمیق بخشی به وفاق ملی به منظور دستیابی به توسعه پایدار و همه جانبه و ارتقای جایگاه علمی ایران عزیز، به ویژه در حوزه فناوری های نوین  با متانت، صبرو آرامش بار دیگر عزم راسخ خود رابرای گذار از این مرحله سرنوشت ساز و دستیابی به قله های رفیع علم و فناوری به جهانیان نشان دهند.
اینجانب ضمن پاسداشت خون شهدای 16 آذر، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای عرصه  جهاد علمی، امیدوارم با استعانت از الطاف الهی و همراهی و دعای خیر همه دانشگاهیان،  توفیق یابیم پاسدار خون این شهیدان بوده، پرچم  پر افتخار ایران را در حوزه علم و فناوری، در اهتزاز نگه داریم.