پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین - آذرماه 1385

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۱۹ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۰۳
خاطره جاویدان و انقلابی صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین توسط معمار و بنیانگذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطره‌ای مقدس و الهام‌بخش است که برای همیشه در اعماق ذهن و ضمیر تمامی انقلابیون و مستضعفین جهان و بویژه ایرانیان غیور و کفرستیز، همچون ستاره‌ای درخشان و منبعی لایزال به صورتی بی‌بدیل نقش‌آفرینی خواهد کرد.
پنجم آذرماه، به روشنی هر چه تمام نماد اعلا و حجت بالغه درایت و دوراندیشی و ژرف‌بینی رهبری همچون امام خمینی(ره) است که با روشن‌بینی و آینده‌نگری ملهم از ایمان به خدا و اعتماد و باور به توانمندی‌های همه جانبه امت، ایده بسیج را مطرح و فرمان تشکیل آن را صادر فرمودند.
تمامی سال‌ها و ماه‌ها و روزهای بیست و هفت سال گذشته عرصه حماسه آفرینی‌های غیرقابل جایگزین بسیج مستضعفین در تمامی رده‌ها و سطوح آن است. میدان‌داری و نقش‌آفرینی‌های حماسه آفرینانه و شوربرانگیز بسیج در طول دفاع مقدس و حضور در تمامی صحنه‌های انقلاب شاهد مؤیدی است بر جایگاه رفیع و والای این مولود آسمانی انقلاب و تذکری است نسبت به وظیفه قدردانی و تقدیم سلام و صلوات بر روح پرفتوح حضرت امام خمینی(ره) که بی‌وقفه و مستمر به عهده تمامی دلباختگان کشور و انقلاب می‌باشد.
اکنون و پس از گذشت سالیان زیاد از صدور انقلاب و تشکیل بسیج، عرصه‌های داخلی جهاد و تکاپوی علمی و سازندگی و آبادانی کشور از یک سو و جهاد و نبرد ظفرمندانه ملل مستضعف جهانی از دیگر سو، ایده خیزش و تفکر و اندیشه بسیجی را استوار و پرتوان فراروی تمامی آزادیخواهان و جهادگران راه شرف و آزادی و توسعه و عزت نهاده است.
مقاومت لبنان و انتقاضه فلسطین و برخاک مذلت افتادن آمریکا و صهیونیزم در فلسطین و لبنان تجلی و ظهور و تحقق روایت لبنانی – فلسطینی بسیج مستضعفین ایرانی – آسمانی است که در ابتدای تولد مبارکش شاید کس دیگری را توان پیش‌بینی چنین آینده درخشانی نبود.
بسیج همچون شجره طیبه‌ای است که اصلش ثابت و فرعش در آسمان است.
اکنون آن شجره سر به آسمان عزت، حکمت، علم، توسعه، ترقی و آبادانی می‌ساید و شکوفه پربرکت بر شاخسارهای خود می‌نشاند و از باب تحفه و هویت تقدیم نسلی می‌کند که تمامی داشته‌های خود را به پای آن ریخته‌اند.
اینجانب مراتب تبریک و تهنیت خالصانه خود را به مناسبت این روز مقدس، تقدیم محضر مقام معظم رهبری و تمامی بسیجیان دریادل مخصوصاً بسیجیان جهادگر، در عرصه علم و دانش و فرهنگ می‌کنم و بر روح بلند و پرفتوح امام عظیم‌الشأن، خمینی بزرگ و شهدای بسیجی، سلام و درود می‌فرستم.
 
با آرزوی توفیق الهی
محمد مهدی زاهدی