پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سال نو برای دانشجویان خارج از کشور

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۱۸ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۸۸
نوروز 86 را به شما دانشجویان عزیز که سفیران علمی و معنوی کشور عزیزمان می‌باشید، تبریک عرض نموده و همگام با نوزایی مجدد و شکوفایی بهار طبیعت، شادابی بیشتر زندگی یکایک شمار را از درگاه باریتعالی خواستارم.
بهار امسال با نو شدن سال هجری شمسی که مبدأ تاریخ مسلمانان جهان به خاطر هجرت پیام‌آور صلح و دوستی – پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) – می‌باشد، مقارن شده است که بنده نیز به نوبه خود این بهار در بهار را تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
امید آنکه با الگوبرداری از سیره و سنت پیامبر و با هدف تحقق‌بخشی آرمان‌های متعالی اسلام بتوانیم امسال گام‌های مثبت و فزاینده‌ای را برای عملی ساختن فرامین و دستورات آن برداریم.
پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که با امواج استقلال و آزادی‌خواهی، معنویت‌طلبی و آزادی‌گستری همراه بود، تاریکی‌های چندصاله کشور را زدوده و روشنایی‌بخش اذهان انسان‌هایی شد که خواستار ارتقای معارف علمی و دینی در عرصه‌های مختلف فردی و اجتماعی بودند. امروز فرزندان برومند این سرزمین با تکیه بر توانایی‌ها، پتانسیل‌ها و داشته‌های بومی خود بر قله فناوری‌های مدرن و پیشرفته قدم گذاشته‌اند. بی‌شک این راه جز با حمایت و همراهی دانشجویان داخل و خارج کشور و همگامی جامعه دانشگاهی میسر نمی‌شد.
بازگشت به هویت ملی و دینی اصیل و بومی ایران‌زمین که در طی سال‌ها توسط حکومت‌های پیشین ضعیف و کمرنگ شده بود با جانفشانی‌ها و مجاهدت‌های فراوان ملت بزرگ ایران دوباره جان گرفته است. هویت یک فرد مسلمان ایرانی، وجه مرجح و عامل آگاهی و سرافرازی جامعه ایرانی است که در عین حال فرهنگ غنی و چندین هزارساله ایرانیان را در کوله‌بار سنگین تجارب خود با خود به همراه می‌برد. امروزه اصلی‌ترین وظیفه هر ایرانی در سراسر گیتی آن است که نه تنها هویت ملی و اسلامی خود را تقویت نماید بلکه گامی هرچند کوچک در جهت شناساندن و دفاع از آن در عرصه جهانی بردارد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر آن است تا با ترویج گفتمان علم و دانایی‌محوری راه را برای تحقق دانشگاه تمدن‌ساز در راستای اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران در نظام آموزش عالی هموار نماید، از این رو دست تمام دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از کشور را که جز به هویت ایرانی – اسلامی خویش نمی‌اندیشند، به گرمی می‌فشارد و همواره با آغوش باز پذیرای همه فرزندان این مرز و بوم که دور از وطن و با فکر وطن زندگی می‌کنند، می‌باشد.