پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت دوازدهم اردیبهشت «روز معلم»

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۱۵ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۶۳
فرا رسیدن روز معلم را به همه هموطنانی که به نحوی از انحاء در تعلیم و تربیت فرزندان برومند ایران اسلامی ایفای نقش می‌کنند، خاصه جامعه گرانقدر استادان و معلمان تبریک و تهنیت می‌گویم و از اینکه می‌توانم خود را نیز به این جامعه شریف منتسب بدانم، خداوند بزرگ را شاکرم و بدین وابستگی، مفتخر و مباهی هستم. همچنین سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی می‌دارم و علو درجات آن عالم عامل را خواستارم.
در تبیین نقش و جایگاه معلم اشاره به کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل قدس سره‌الشریف را کافی می‌دانم که فرمودند «معلمی شغل انبیا ‌است». این بیان رسا، بواقع جایگاه حرفه معلمی و نقش معلم در جامعه را به روشنی تصویر می‌کند و به ما می‌نمایاند که تمامی پیشرفت‌های مادی و معنوی بشر ریشه در تربیت ابناء نوع دارد که از منبع زلال معرفت، ایمان، تعهد و ایثار معلم سیراب می‌شوند. از این منظر جامعه وامدار همه استادان و معلمانی است که بحق چراغ هدایت نوع بشر را به تأسی از پیامبران عظیم‌الشأن خاصه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص)، روشن و پرفروغ نگاهداشته‌اند. استاد شهید مرتضی مطهری اسوه و نمونه این جامعه ارجمند است که در دوران حیات پربار خویش علم و عمل را با هم درآمیخت و روشنی‌بخش جامعه برای دستیابی به زندگی سعادتمندانه دنیوی و رستگاری اخروی شد و با آگاهی‌بخشی و زمینه‌سازی برای همزبانی و همدلی امت اسلامی راه را برای بهروزی انقلاب اسلامی ایران هموار کرد.
اینجانب در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب، سال وحدت ملی و انسجام اسلامی عنوان گرفته است، ضمن تبریک مجدد فرا رسیدن روز معلم، از همه آنها که در کسوت شریف معلمی خدمت می‌کنند، می‌خواهم که بیش از پیش پیام‌رسان و مروج وحدت ملی و انسجام اسلامی برای فرزندان ایران عزیز باشند، ‌ان‌شاءا...

محمد مهدی زاهدی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری