پیام وزیر علوم به همایش بسیجیان وزارت، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۸۰۵ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۱۹
بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج لشکر مخلص خداست. حضرت امام خمینی (ره)
 
 
با تقدیم درود خالصانه به بنیانگزار شجره طیبه بسیج و معمار بزرگ انقلاب مقدس اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و عرض تحیاه وافر به ارواح بلند و طیبه شهدای والا مقام به ویژه شهدای بسیجی که با ایثار و رشادت‌های خود حماسه‌ساز هشت سال دفاع مقدس بودند و با نثار عاشقانه خون پاکشان میهن عزیزمان را پاس داشتند.
فرا رسیدن هفته مقدس بسیج را به پیشگاه بزرگ بسیجی نظام مقدس اسلامی مقام معظم رهبری مدظله العالی و همه آحاد بسیجیان به ویژه همکاران بسیجی دانشجو و اساتید و شاغلین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.
بسیج مدرسه بزرگ معنویت و معرفت و اخلاص و ایثار است و دانش آموختگان آن فارغ از ظواهر دنیوی صرفاٌ در طلب رضای حق تعالی گام بر می‌دارند.
بی‌گمان دکترین مهدویت و اعتقاد به ظهور منجی و اقامه قسط و عدل در جامعه بشری والاترین اندیشه در تفکرات دینی بسیجیان است که روح امید و نشاط و شادابی را در کالبد خسته از جور و ستم انسان‌های معاصر می‌دمد.
نیاز فعلی جوامع بشری پرداختن عالمانه به تفکر ناب بسیجی است که گستره بسیج را از انحصار زمان و مکان خارج نموده و معطوف به تمامی عرصه‌ها از جمله عرصه‌های علمی و فرهنگی می‌سازد.
کشور ما در عصر حاضر که به عصر انفجار دانش شهرت یافته بیش از گذشته نیازمند عزم ملی و بسیج علمی در کلیه مراکز آموزش عالی و پژوهشی است. ترویج فرهنگ بسیجی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی می‌تواند کشور را در عرصه علم، پژوهش و فناوریهای نوین در منطقه پیشتاز ساخته و موجبات حرکت علمی کشور را فراهم نماید.
امیدوارم با درک صحیح و بهره‌مندی از فرصت‌ها و تلاش مضاعف مسئولان و دست‌اندرکاران نظام علم و تحقیقات و فناوری کشور از جمله برادران و خواهران ارجمند بسیجی گام‌های مؤثری در سال خط‌شکنی علمی کشور برداریم.
از درگاه خداوند متعال مسألت دارم تا همه ما را خادمینی مطلوب مردم، مجذوب در اسلام و ولایت و محبوب حضرت ولیعصر (عج) قرار دهد.
برای تمامی عزیزان سرافرازی و توفیق آرزومندم و از دست‌اندرکاران این همایش سپاسگزاری و قدردانی می‌نمایم.