پیام وزیر علوم به گردهمایی معاونان و مدیران کل دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۷۹۵ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۰۶
بسم الله الرحمن الرحیم
 
گردهمایی معاونان و مدیران کل دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور فرصت مغتنمی است تا با بررسی مسائل و مشکلات جاری و چالشهای پیش¬رو، زمینه پیشرفت برنامه¬های حوزه دانشجویی و فرهنگی به درستی شناسایی و برنامه¬ریزی گردد.
حوزه معاونت دانشجویی از حوزه¬های مهم وزارت علوم است که بر اساس تجربه و شناخت اینجانب از مسائل حوزه مذکور، می¬بایست با دقت و سرعت نسبت به رفع موانع و ایجاد شرایط برای انجام صحیح و سریع امور آن اقدام نمود.
در آغاز دهه پیشرفت و عدالت، بازنگری همه جانبه فعالیتها و مروری برعملکرد سی ساله امری لازم است. در دهه آینده و هماهنگ با توسعه علمی کشور، توجه به معرفت دینی و بصیرت اجتماعی دانشجویان در کنار سایر فعالیتهای فرهنگی یک ضرورت است.
امروز میهن اسلامی ما به عالمانی عامل که در مدار دین حرکت نمایند و جامعه خود را با نور علم و معرفت هدایت کنند، نیازمند است و لذا می¬بایست با برنامه¬ریزی مناسب در جهت تقویت باورهای دینی در جامعه دانشگاهی کشور اقدامات لازم صورت پذیرد.
وقایع و حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری که با برنامه¬ریزی دقیق طراحی شده بود و از جمله با هدف کشاندن دانشجویان به فضای هیجانی و احساسی اجرا گردید بیش از پیش ضرورت شناخت و بصیرت اجتماعی را به ویژه در جمع پیشتاز دانشگاهی نشان داد و خوشبختانه با هدایت مقام معظم رهبری و هوشیاری دانشجویان فرهیخته و بصیرت دینی و سیاسی مردم که صاحبان اصلی انقلابند، تمامی نقشه¬ها نقشه بر آب گردید و با حضور حماسی ملت در راهپیمایی تاریخی 22 بهمن 88 خط بطلانی برهمه آمال و آرزوهای دشمنان ایران و اسلام    کشیده شد.
اینک با تثبیت شرایط اجتماعی و سیاسی و در آستانه تحولات بزرگ در کشور، انتظار می¬رود دانشگاهها و مراکز آموزش عالی که در همه عرصه¬های علمی و اجتماعی پیشتاز بوده¬اند در این برهه نیز با درایت و بصیرت همگام و همراه با ملت، نقش ممتاز خویش را ایفا نمایند.
تشکیل سازمان امور دانشجویان کشور در برنامه پنجم توسعه از جمله اقدامات اساسی در جهت ایجاد تحول و کارایی بیشتر حوزه دانشجویی و فرهنگی است که امید است با تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی فعالیتهای حوزه مذکور شتاب بیشتری گیرد.
همچنین امیدوارم این گردهمایی که با هدف تبیین سیاستها و مأموریتهای دولت دهم در عرصه دانشگاهها به ویژه در حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها برگزار شده است در راستای تحقق سیاستهای کلان دولت در دانشگاهها و عملیاتی نمودن برنامه¬های تقدیمی اینجانب به مجلس شورای اسلامی موفق باشد. در پایان سلامت، سعادت و سربلندی میهن اسلامی و مردم شریف و شما خدمتگزاران عزیز حوزه علم و فرهنگ را در ظّل توجهات حضرت ولی عصر(عج) از خداوند منان خواستارم.