پیام وزیر علوم به ششمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۷۹۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۹۲
بسم الله الرحمن الرحیم
 
قال الله بدیع السموات والارض: یا معشرالجن والنس ان استطعتم ان تنفذو اقطار السموات و الارض فانقدو الاتنفذونه الا بسلطان

( سوره رحمان – آیه 33)
 
 حضور همه  پژوهشگران، نوآوران و کارآفرینان حاضر در جشنواره ملی فن آفرینی عرض ارادت و اخلاص دارم و از اینکه به علت تقارن زمان برگزاری جشنواره با اجلاس بین¬المللی گروه 15 در تهران، توفیق شرکت در آن مجمع علمی که با اهداف عالی به ویژه رویکرد استراتژیک تجاری سازی فناوری به اهتمام بخش خصوصی شکل یافته است را ندارم، عذر خواهی می¬نمایم.
انتخاب نام بلند شیخ بهایی که مظهر تلفیق علم و دین و نوآو ری و دین¬باوری است و نیز عناوین موضوعات مطروحه در جشنواره حاکی از جهت¬گیری درست نشست علمی شما و نشان دهنده توان کشور در بهره¬برداری از سرمایه¬ها و ظرفیت¬های فنی و پژوهشی و مالاً  رشد و توسعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 توجه به مقوله فناوری و کارآفرینی که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری «مدظله¬العالی»  و مندرج در سیاستهای ابلاغی معظم¬له در طرح تهیه برنامه پنجم توسعه کشور و  نیز مقدمه لازم برای عملیاتی کردن اصل 44 قانون اساسی است، در برنامه¬های کلان  دولت کریمه دهم و در سیاستگزاریهای اجرایی به خصوص در اصول محوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور شاخص و مشخص جایگاه ویژه و ممتازی را به خود اختصاص داده است.
اجرای اصولی این سیاست¬ها منوط و مشروط به فعالیت و مشارکت بخش خصوصی کشور با ویژگیهای خاص آن می¬با شد و تدوین لایحه شرکتهای دانش¬بنیان و توجه به پارکها و مراکز رشد علم و فناوری و نیز توسعه شاخصهای کمی وکیفی در این رابطه از برنامه¬ های اصلی معاونت پژو هشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال جاری است.
اینجانب با تکرار و تأکید بر شعار مبتنی بر شعور « ما  می¬توانیم» که زبان حال فناوران و کارآفرینان میهن اسلامی است وکسب جایزه سال 2010 بانک توسعه اسلامی توسط شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان، نمونه¬ای از این توانایی ناشی از دانایی پژوهشگران ماست.
  از همه فن آفرینان و طراحان کسب وکار در کشور و نیز زحمات و خدمات شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان  و دبیرخانه جشنواره ملی فن¬ آفرینی شیخ بهایی قدردانی می نمایم.
همچنین از سازمان ملی یونسکو به خاطر حمایت از جشنواره و یادآوری می¬شود که عزم ایران برای همکاری علمی با همسایگان به خصوص کشورهای عضو اکو جزم است و ایجاد مرکز منطقه‌ای یونسکو در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دلیل بر این مدعاست و در داخل کشور نیز با برگزاری منطقه¬ای جشنواره ملی فن¬آفرینی شیخ بهایی، هماهنگی عملی در همه مناطق برای پیشبرد برنامه های علمی در حوزه فن¬آوری و کارآفرینی در اقصا نقاط کشور به لطف الهی و « همت مضاعف وکا ر مضاعف» تلاشگران عرصه دانش و پژوهش و نیز همکاران وخدمتگزاران در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اتفاق خواهد افتاد.
توفیق حاضرین در جشنواره ملی فن¬آفرینی و موفقیت در اهداف جشنواره را از خداوند متعال مسئلت دارم.
والسلام علیکم و رحمت الله  و برکاته

 
کامران دانشجو
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری