پیام وزیر علوم به بیست و چهارمین گردهمایی مدیران‌کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۷۸۷ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۰۶۱
توسعه نظام آموزش عالی و ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی به تراز¬های جهانی در عرصه های علم، پژوهش و فناوری، مرهون خون شهدای گرانقدر، ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز و خانواده‌های معظم این عزیزان بوده است که با مقاومت و پایداری در حفظ کیان کشور عزیزمان نقش‌آفرینی نموده¬اند.
 تربیت نیروهایی کارآمد، متخصص و در عین حال متعهد به ارزش¬های اسلامی، اصول و آرمان¬های بلند ملت ایران از مهم ترین وظایف نظام آموزش عالی و دانشگاهی کشور است که در این عرصه دانشجویان شاهد و ایثارگر در صف مقدم  قرار دارند و تلاش برای هرچه توانمند سازی  و ارتقای جایگاه علمی، اخلاقی و منزلت این عزیزان، نه یک وظیفه اداری که یک وظیفه دینی است.
نظام آموزش عالی کشور خود را موظف به پاسداشت خون شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای عرصه علم و جهاد می¬داند و با تأکید بر اهداف دولت تدبیر و امید برای ارتقای کیفیت خدمات و استفاده از
ظرفیت¬های قانونی موجود در تسهیل ارائه خدمات مناسب¬تر و فراهم آوردن زمینه¬های ادامه تحصیل و دانش¬افزایی دانشجویان شاهد و ایثارگر تلاش می¬کند.
در خاتمه لازم می دانم که از تلاش های خالصانه تمامی مدیران محترم شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش¬عالی سراسر کشور در مسیر  توانمندسازی، عزت مندی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در محیط¬های دانشگاهی که در سرلوحه وظایف  و مأموریت های آموزش عالی است ، تقدیر و تشکر نمایم.
امیدوارم با استعانت از الطاف الهی و دعای خیر خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بتوانیم گامهای مؤثری برای ارتقای علمی ایران عزیز برداریم.