پیام وزیر علوم ، تحقیقات وفناوری به مناسبت روز زن

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۷۸۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۱۰۳۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی زاد روز طاهره آل طه، حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) و روز خجسته زن را به کلیه زنان و خواهران دانشگاهی تبریک گفت.
وزیر علوم، در این پیام به نقش حضرت زهرا (س) در دفاع و پاسداری از ولایت اشاره کرده و آورده است: حضرت زهرا (س) اسوه و الگوی تمام بانوان جهان بویژه مسلمانان است و زنان ایران می‌بایست با تأسی به سیرة آسمانی ام ابیها، علاوه بر زیبایی زهد و علّو عفاف و جلالت دانش، در دفاع از ارزشهای اسلامی پیشگام باشند همانگونه  که حضرت صدیقه طاهره(س)  همواره سمبل تمام عیار دفاع از ارزشها، عفت ، اخلاق و پاکدامنی  بوده است.
دکتر محمد مهدی زاهدی در این پیام ضمن اشاره  به موقعیت و جایگاه زن ایرانی آورده است زن ایرانی در مقایسه با وضعیت زن در عصر و روزگار حاضر در جهان، رفیع‌ترین جایگاه را در حرمت گذاری به حدود و حقوقش دارد و واقعیت‌های افتخار برانگیزی همچون مشارکت‌های بی‌نظیر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که پس از انقلاب اسلامی برای زنان ایرانی فراهم آمده است گواه این مدعاست.
وزیر علوم در این پیام ضمن اشاره به جایگاه حقوق زن در اسلام اشاره کرده و آورده است:
زنان ایران اسلامی به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور فعال در همه عرصه‌های اجتماعی و سیاسی می‌توانند پیام حضرت زهرا (س) را به گوش جهانیان برسانند.
در بخش دیگری از این پیام به نقش و جایگاه زن در عرصه‌های علمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره شده و آمده است: در ایران اسلامی زنان در عرصه‌ مناسبات دانشگاهی و علمی پیشرو تر از مردان هستند به گونه‌ای که  بیش از نیمی از درصد قبولی دانشگاه‌های ایران در سال گذشته مربوط به زنان بوده است.
وی در پایان این پیام ضمن تبریک مجدد روز زن به کلیه  زنان استاد،‌ دانشجو و کارکنان دانشگاه‌ها و  مراکز پژوهشی و فناوری ، از بارگاه پروردگار متعال برای آنان سعادت، سلامت و عزت روز افزون مسألت نمود.