پیام تسلیت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت ارتحال آیت ا... العظمی بهجت(ره)

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۲۴۷۷۶ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۸۱۳
دکتر زاهدی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به فرزند آیت ا... العظمی بهجت(ره)، درگذشت این عالم ربانی را تسلیت گفت.
 
«متن پیام تسلیت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری»
 
اذامات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء
 
جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت «دام‌عزه»
 
با عرض سلام و ثنای خالصانه و با قلبی محزون و اندوهگنانه، ارتحال ملکوتی فقیه عالم مقام، معلم کبیر اخلاق و استوانه بزرگ حوزه‌های علمیه و شیعیان جهان اسلام، حضرت آیت‌الله العظمی محمد تقی بهجت فومنی رضوان الله تعالی علیه که اندوهی سترگ در نهانخانه دل ارادتمندان نشانید و نخل حسرت را در دشت جانمان به بار آورد به محضر حضرت ولی‌عصر عج، مقام معظم رهبری، علما و مراجع، دانشگاهیان، حضرتعالی، آقا زادگان معظم و تمامی اعضای بیت شریف آن فقیه تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.
ارتحال ملکوتی آن عالم وارسته و فقیه عالی مقام، ثلمه‌ای بی جبران برای دین و میهن و قلب مشتاقان فقاهت معظم شیعه بوده و حوزه‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور از فقدان آن عالم ربانی در حزن و حسرت خواهند بود. ما دانشگاهیان نیز در غم هجران جانفرسای آن اسوه پارسایان همپای امت اسلام به سوگ نشسته‌ایم.
انوار اندیشه مشعشع و پارسایی و پرهیزگاری آن فقیه آسمانی و "بهجت" قلب مومنان بر آفاق عصرها و نسلها تابان است و فراخنای تاریخ شیعه از این گستره رخشنده نور می‌گیرد و منش و روش آیت‌الله العظمی بهجت ره‌گشای رهسپاران راه رستگاری است.
مردم شریف قم و جوانان و دانشگاهیان هرگز سیمای باوقار ایشان را هر بامدادان در برپایی نماز صبح در مسجد حضرت فاطمه «س» و قنوتهای سبز دعایش را فراموش نخواهند کرد و در گذشت این عالم عامل و این شخصیت وارسته در عرصه های علم و اخلاق خسارتی بزرگ است و از خداوند متعال برای بستگان و مسلمانان جهان تشیع تسلی خاطر و برای روح مطهر و ملکوتی آن مرجع عظیم‌ا‌لشان رحمت و مغفرت مسألت دارم.
از شمار دو چشم یک تن کم                       و زشمار خرد هزاران بیش
                                                                                                                 با آرزوی توفیق الهی
                                                                                                                    محمد مهدی زاهدی