پیام دکتر محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به چهل و پنجمین کنفرانس سالانه ریاضی ایران

۰۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۱ کد : ۲۴۷۶۴ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۹۹۳
پیام  دکتر محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به چهل و پنجمین کنفرانس سالانه ریاضی ایران

​بسم الله الرحمن الرحیم

ریاضی¬دانان عالیقدر و میهمانان ارجمند شرکت کننده در چهل و پنجمین کنفرانس سالانه ریاضی ایران
مفتخرم به عنوان یکی از ریاضی پیشگان و به  نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی، چهل و پنج سال تداوم بدون وقفه برگزاری کنفرانس سالانه ریاضی ایران را به شما عزیزان و ریاضی¬دانان گرانمایه تبریک بگویم.
نقش تاریخی دانشمندان مسلمان و ایرانیان در پیشرفت اصول و مبادی علوم پایه و به¬خصوص ریاضیات در جامعه علمی جهانی بر کسی پوشیده نیست و خوشبختانه در سالهای اخیر به همت استادان فرهیخته و سخت کوش دانشگاهها و موسسات آموزش عالی این نقش در شرف احیاء است و خبر افتخارآفرین ارتقای رتبه علمی ریاضیات ایران از گروه سوم به گروه چهارم دنیا تاییدی بر این امر است.
 شکی نیست که توسعه و ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی به ترازهای جهانی در عرصه¬های علم، پژوهش و فناوری مرهون تلاشهای ارزشمند و مستمر متفکران، نخبگان علمی و فرهیخگانی است که باتدبیر و امید در مراکز آموزشی و پژوهشی ایران عزیز نقش¬آفرینی می¬کنند.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خود را موظف به حمایت مادی و معنوی از جامعه ریاضیدانان کشور می¬داند و با تاکید بر اهداف دولت تدبیر و امید برای فراهم آوردن زمینه¬های حضور پژوهشگران و دانشمند¬ان ایرانی در   عرصه¬های علمی جهانی تلاش می¬کند.
اینجانب تقارن برگزاری این گردهمایی بزرگ و انتخاب دانشمند برجسته و ریاضیدان شاخص ایرانی سرکار خانم دکتر مریم میرزاخانی استاد ریاضی دانشگاه استنفورد و دانش¬آموخته کارشناسی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نخستین چهره ریاضی زن دریافت کننده مدال فیلدز را به فال نیک گرفته و آن را نمادی از پویایی و شکوفایی علمی ایران عزیز در عرصه¬های بین¬المللی قلمداد می¬کنم.
در خاتمه لازم می¬دانم از تلاشهای ارزشمند تمامی استادان و پژوهشگران برجسته دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور که با برگزاری چنین کنفرانس هایی در راه رشد علوم ریاضی قدم برمی¬دارند تقدیر و تشکر نمایم.
امیدوارم با استعانت از الطاف الهی بتوانیم گامهای موثری برای ارتقای جایگاه علمی کشور برداریم و در آینده‌ای نزدیک شاهد قرار گرفتن ایران عزیز در میان کشور‌های برتر جهان از نظر علم و فناوری باشیم.