230 مقاله به دومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران در دانشگاه سمنان ارسال شد

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۴ کد : ۲۴۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۵
دکترمحمدصادق ولی پور دبیر کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران از ارسال 230 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترولی پور با اعلام این خبر گفت : ازاین تعداد&...
دکترمحمدصادق ولی پور دبیر کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران از ارسال 230 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترولی پور با اعلام این خبر گفت : ازاین تعداد  195 مقاله با رای هیئت داوران پذیرفته شد که 88 مقاله به صورت سخنرانی و 107 مقاله هم به صورت پوستر در این کنفرانس ارائه می شود .
وی افزود: دومین کنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران درتاریخ 28 و 29 آبان سال جاری باحضور اساتید، اندیشمندان، محققان و دانشجویان و صاحبان صنایع به همت دانشکده مهندسی مکانیک و با همکاری انجمن مهندسان مکانیک ایران دردانشگاه سمنان برگزارمی شود.
دکتر ولی پور با بیان اینکه این کنفرانس علمی در 19 محور برگزار می شود، گفت: انتقال حرارت - جابجایی هدایت و تشعشع ، جریان های چند فازی ، انتقال حرارت و جرم در محیط های متخلخل ، انتقال حرارت درابعاد میکرو و نانو ، فرآیندهای انتقال حرارت و جرم در سیستم های بیولوژیکی، کاربرد انتقال حرارت و جرم درصنایع حرارتی و نیروگاهی و روش های ترکیبی و اندازه گیری درانتقال حرارت و جرم از جمله محورهای این کنفرانس است.
وی افزود: این کنفرانس یکی از کنفرانس های تخصصی و بین رشته ای است و با هدف تبادل اطلاعات و دانش بین اندیشمندان، صاحب نظران و محققان این حوزه برگزار می شود.
دبیرکنفرانس انتقال حرارت و جرم ایران همچنین تعامل دانشگاه و صنعت را از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام کرد و گفت : به همین منظور دو پانل تخصصی در این حوزه با موضوعات "تعامل صنعت و دانشگاه: رابطه برد-برد" و "عارضه ها و چالش های صنعت گچ" با حضور متخصصان و صاحب نظران صنعت و دانشگاه دراین کنفرانس برگزار می شود.
گفتنی است برگزاری کارگاه آموزشی ، نمایشگاه و بازدید از جاذبه های گردشگری سمنان دیگر برنامه های این کنفرانس است.