17 طرح برگزیده شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی شد

۱۱ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷ کد : ۲۴۴۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۴۴
ازمجموع تعداد 34 طرح که به جلسه پایانی هیئت داوران رسید 17 طرح به عنوان برگزیده نهایی شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی راه یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراللهیاری دبیر شانزدهمین دوره از جشنوا...
ازمجموع تعداد 34 طرح که به جلسه پایانی هیئت داوران رسید 17 طرح به عنوان برگزیده نهایی شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی راه یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراللهیاری دبیر شانزدهمین دوره از جشنواره جوان خوارزمی با اشاره به برگزیده شدن 17 طرح در 5 محور پژوهشی ، گفت: دراین دوره از جشنواره 34 طرح به جلسه پایانی هیئت داوران راه یافت که پس از جمع‌بندی و بررسی‌ نهایی طی جلسات متعدد، تعداد 17 طرح را به عنوان برگزیده نهایی این دوره از جشنواره انتخاب شدند.
وی افزود: با اعلام فراخوان ازسوی دبیرخانه جشنواره جوان خوارزمی 537 طرح‌ به منظور بررسی و ارزیابی‌های علمی به گروه‌های تخصصی مربوط ارسال شد.
دکتراللهیاری گفت: این طرح‌ها  در 14 گروه تخصصی و در5 محور پژوهشی طرح‌ها پذیرش و ثبت نام شدند.
دبیرشانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی درادامه گفت: این طرح‌ها در 14 گروه تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، صنایع شیمیایی، زیست فناوری، محیط زیست وعلوم پایه پزشکی، فناوری نانو، عمران، مواد، متالورژی و انرژی‌های نو، مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات، هوا فضا، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری و مکاترونیک بررسی و ارزیابی شدند.
دکتراللهیاری گفت: گروه‌های تخصصی پس از ارزیابی علمی، در مجموع تعداد 34 طرح را به هیئت داوران ارائه و هیئت داوران نیز پس از جمع‌بندی و بررسی‌ نهایی طی جلسات متعدد، تعداد 17 طرح را به عنوان برگزیده نهایی این دوره از جشنواره انتخاب کرد.
گفتنی است مراسم قدردانی از برگزیدگان شانزدهمین دوره از جشنواره جوان خوارزمی درتاریخ 24 آذرماه  1393 برگزار می‌شود.