«نیلینگ» برای اولین بار در ایران در سطح دانش‌آموزی در جشنواره مدکاپ علم و صنعت برگزار می‌شود

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۰ کد : ۲۴۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۱
دفتر ارتباط با مدارس دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مدپل، جشنواره کشوری مسابقات دانش آموزی «مدکاپ علم و صنعت(MODCUP) » را روزهای 26 و 27 آذرماه 1394 در این دانشگاه برگزار می کند. به گزارش روابط...
دفتر ارتباط با مدارس دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مدپل، جشنواره کشوری مسابقات دانش آموزی «مدکاپ علم و صنعت(MODCUP)  » را روزهای 26 و 27 آذرماه 1394 در این دانشگاه برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در پی برگزاری دوره اول مسابقات مدپل و استقبال بی نظیر دانش آموزان و مدارس، دفتر ارتباط با مدارس دانشگاه علم و صنعت ایران و گروه مدپل بر آن شدند امسال جشنواره ای به مراتب بزرگتر و با تنوع رشته بالاتر برگزار کنند. از سوی دیگر، ایجاد فضای علمی و پژوهشی مناسب و افزایش روحیه رقابتی و شاد برای دانش آموزان، همواره مورد توجه دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است.
بر پایه این گزارش، این جشنواره با هدف توسعه فعالیت های گروهی، شرایطی را فراهم می آورد تا شرکت کنندگان، ضمن تمرین طراحی و شبیه سازی هوشمندانه و به کار گیری خلاقیت،  به تعامل مفید و سازنده با سایر اعضا پرداخته و حین انجام این فعالیت ها، استعدادهای عملی و توانمندی های ذهنی خود را شکوفا سازند.
همچنین در این جشنواره، تلاش شده با رعایت استاندارهای جهانی در آیین نامه ها و بهره گیری از کادر برنامه ریزی متخصص و مجرب، فضای علمی- تخصصی و اجرایی جشنواره به سطح رقابت های جهانی نزدیک شود.
 این جشنواره در رشته های سازه های ماکارونی، هوافضا، طراحی معماری، برنامه نویسی، ایده های نوین در صنعت و همچنین برای اولین بار در ایران در یک جشنواره دانش آموزی، مسابقه «نیلینگ» برگزار می شود.
نیلینگ از مسابقات مرتبط با رشته مهندسی عمران و روشی در پایدارسازی است که برای اولین بار، مهندسان استرالیایی از آن برای پایدارسازی شیروانی‌های سنگی در تونل استفاده کردند. این روش بعدها توسط مهندسان آلمانی و فرانسوی برای پایدارسازی در شیروانی‌های خاکی مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن به طور گسترده در طرح‌های مختلف عمرانی نظیر تثبیت ترانشه‌های خط آهن و بزرگراه‌ها و تثبیت شیب‌های زمین در برابر لغزش‌های احتمالی به کار بسته شد.
گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی جشنواره به نشانی School.iust.ac.ir/modcup و یا Modcup.ir مراجعه و یا با شماره  تلفن:۲-۷۷۲۴۰۶۶۱ تماس حاصل کنند.