«فرهنگ سوگ شیعی» رونمایی شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۱ کد : ۲۴۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۲
«فرهنگ سوگ شیعی» رونمایی شد آیین رونمایی از دانشنامه «فرهنگ سوگ شیعی» با سخنرانی استاد محمد اسفندیاری، دکتر فخر روحانی و دکترموسی پور و با حضور یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی ...
«فرهنگ سوگ شیعی» رونمایی شد
آیین رونمایی از دانشنامه «فرهنگ سوگ شیعی» با سخنرانی استاد محمد اسفندیاری، دکتر فخر روحانی و دکترموسی پور و با حضور یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی درکنار جمعی ازصاحب نظران، عاشوراپژوهان، نویسندگان و پژوهشگران کتاب در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جبار رحمانی یکی از نویسندگان و مولفان این مجموعه است که به همت 42 نویسنده تدوین شده است.
«فرهنگ سوگ شیعی» از سوی انتشارات خیمه منتشر شده و دانشنامه‌ تخصصی آیین‌ عزاداری شیعیان است که تدوین و نگارش آن از پاییز سال 1389 آغاز و تا زمستان 1394 ادامه داشت.
مداخل این دانشنامه، 10 گروه موضوعی اعم از مفاهیم و اصطلاحات، آثار مکتوب، اشخاص، آیین‌ها، آداب و رسوم، واحدهای جغرافیایی، اماکن، اشیا، زمان‌ها، سازمان‌ها و دوره‌های تاریخی و دولت‌ها  را شامل می شود.
آیین رونمایی از «فرهنگ سوگ شیعی» درمجموعه فرهنگی سرچشمه واقع درمیدان بهارستان، خیابان شهیدمصطفی خمینی، خیابان شهید صیرفی پور برگزارشد.