کارگاه آموزشی فناوری برای کشورهای در حال توسعه در اصفهان برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۷ کد : ۲۴۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۸
کارگاه آموزشی فناوری برای کشورهای در حال توسعه به همت ISTIC  و IRIS و توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در محل مهمانسرای عباسی  برگزار شد.به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم،  در این‌ ...
 کارگاه آموزشی فناوری برای کشورهای در حال توسعه در اصفهان برگزار شد
کارگاه آموزشی فناوری برای کشورهای در حال توسعه به همت ISTIC  و IRIS و توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در محل مهمانسرای عباسی  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم،  در این‌ ‌کارگاه، شرکت‌کنندگان با موضوعات مختلف فن آفرینی جهت ارتقاء دانش علمی خود در زمینه‌های فناوری و همچنین مهارت‌های نوآوری آشنا خواهند شد.
همچنین با آموزش مباحث مرتبط با اصول فناوری و تاثیر آن بر اقتصاد، پیشرفت تکنولوژی، ایده‌پردازی، بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد الگوی تجارت، برنامه‌های تجاری‌سازی، سرمایه‌گذاری و مواردی در زمینه مالکیت فکری، شرکت کنندگان آگاهی و دانش بهتری نسبت به اصول و قواعد فناوری و نوآوری بدست خواهند آورد.
آشنایی با اصول و راهکارهای فنآوری، آشنایی با اصول شناخت فرصت‌های اقتصادی، شناسایی عناصر کلیدی و محرک در ایجاد همکاری‌های ریسک‌پذیر، درک بهتر از محرک‌های اصلی برای شرکت‌های نوپا و درک اهمیت راهکارهای رشد، رقابت بازار و الگوهای تجارت و کسب و کار از جمله محورهای ارایه شده در این کارگاه آموزشی است.
این کارگاه به همت ISTIC  و IRIS و با همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ( ISTT ) و بخش غرب آسیا و شمال آفریقا (WANA ) و انجمن بین‌المللی پارک‌ها علمی ( IASP ) در اصفهان در حال برگزاری است.
مخاطبان این کارگاه آموزشی مدیران صنعتی و محققانی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ایران و  همچنین کشورهای درحال توسعه هستند که در زمینه مدیریت اختراعات و یا ثبت آن‌ها فعالیت دارند تا بتوانند به شرکت‌های دانش بنیان در زمینه‌های تجاری‌سازی یافته‌های علمی و همچنین همکاری با واحدهای تجاری سازی و مراکز تحقیق و توسعه خدماتی ارایه کنند.
گفتنی است مرکز منطقه ای توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری (IRIS) به عنوان مرکز منطقه‌ای رده دو از سال 1388 برای مدت شش سال به دولت ایران سپرده و در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر شده است.