کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت در وزارت علوم برگزار شد

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۶ کد : ۲۴۰۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۳۷
به مناسبت روز جهانی دیابت، کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت ، با حضور مدیرکل  و معاونان اداره کل امور دارای ، مسئول واحد  بهداشت و درمان وزارت علوم، جمعی از کارکنان این وزارت  و  دکت...
 کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت در وزارت علوم برگزار شد
به مناسبت روز جهانی دیابت، کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت ، با حضور مدیرکل  و معاونان اداره کل امور دارای ، مسئول واحد  بهداشت و درمان وزارت علوم، جمعی از کارکنان این وزارت  و  دکتر مژگان شیخی پور متخصص ژنتیک در  سالن شهید مفتح این وزارت  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این کارگاه ابتدا دکتر محمد باقر شیخی مدیرکل امور اداری وزارت علوم  در سخنانی گفت : با توجه به اهمیت سلامت کارکنان برای سازمان ها و جوامع، دلایل برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت امر آشکاری است و وظیفه ما این است که در محیط کار به این موضوع توجه داشته باشیم .
وی افزود: حدود 400میلیون نفر از مردم جهان به دیابت مبتلا هستند که بیشتر این افراد در کشورهای توسعه نیافته و در شهرهای کلان زندگی می کنند و شناخت و آگاهی از دیابت می تواند نقش مهمی در کاهش شیوع این بیماری صعب الاعلاج داشته باشد.
دکتر شیخی گفت : اداره کل امور اداری وزارت علوم از هرگونه برنامه ای که در راستای  سلامت کارکنان و ایجاد محیط سالم کاری باشد حمایت می کند و در آینده شاهد برنامه های دیگری از نوع این کارگاه آموزشی خواهیم بود.
در ادامه این برنامه ، دکتر مرادی معاون منابع انسانی اداره کل امور اداری گفت : امروزه اهمیت نیروی انسانی در امر توسعه بیش از زیرساخت های مادی مطرح است لذا در کنار شاخص های توسعه ، شاخص توسعه انسانی مطرح شده است که به کیفیت زندگی انسان اشاره دارد.
در ادامه این برنامه، دکتر ابراهیم سرمشقی مسئول واحد بهداشت و درمان وزارت علوم و دکتر مژگان شیخ پور متخصص ژنتیک در خصوص عوامل ایجاد کننده، روش های درمانی ، پیامدها و روش های پیشگیری از دیابت توضیحات مبسوطی ارائه کردند.
بر اساس این گزارش، در روزهای 23، 24 و 25آبان ماه  طرح  غربالگری دیابت  و فشار خون کارکنان این وزارت در مرکز بهداشت و درمان انجام شد که 513نفر از کارکنان در این طرح شرکت کردند.

​​​