وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:علم و فناوری به عنوان اولویت برنامه ششم توسعه تعیین شد

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۷ کد : ۲۳۸۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۸۵
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت : با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور علم و فناوری به عنوان موضوع ویژه و اولویت خاص برنامه ششم  توسعه تعیین شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر محم...
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:علم و فناوری به عنوان اولویت برنامه ششم توسعه تعیین شد
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت : با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور علم و فناوری به عنوان موضوع ویژه و اولویت خاص برنامه ششم  توسعه تعیین شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر محمد فرهادی در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرکزی و رونمایی از پرتال های پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی گفت :اقتصاد مقاومتی مبتنی بر شرکت های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دولت نیز توجه ویژه به آن دارد ودر همین راستا، علم و فناوری به عنوان اولویت برنامه ششم توسعه تعیین شد.
وی  در ادامه با اشاره به نقش شبکه سازی در هم افزایی امکانات و صرفه جویی در هزینه ها اظهار داشت : هم اکنون 16 دانشگاه و مرکز علمی به شبکه علمی کشور پیوسته اند و تا پایان سال همه دانشگاهها،مراکز آموزش عالی و پژوهشگاهها به این شبکه متصل می شوند.
وی با اشاره به ایجاد 52آزمایشگاه مرکزی در دانشگاههای سراسر کشور، ایجاد آزمایشگاه مرکزی و اتصال به شبکه آزمایشگاههای علمی(شاعا) را برنامه مهم وزارت علوم ذکر کرد و گفت : تاکنون بیش از 15 هزار دستگاه تجهیزات آزمایشگاهی در قالب شبکه شاعا به کار گرفته شده  و بیش از 1000 نوع خدمت آزمایشگاهی ارائه شده است.
وزیر علوم ضمن تاکید بر ضرورت تعیین ماموریت خاص و تدوین برنامه راهبردی برای هر یک از دانشگاهها،از دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا و دارای برنامه کلان یاد کرد.
بر اساس این گزارش،پس از سخنرانی وزیر علوم، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی که به جدیدترین میکروسکوپ های الکترونیکی مجهز شده است بهره برداری شد .
همچنین با حضور وزیر علوم از پرتال های جدید پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی و مجموعه جدید کتاب های نفیس معماری ایران رونمایی شد.
  در ادامه این برنامه ،وزیر علوم از بخش های آموزشی و پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی از جمله دانشکده روان شناسی و پژوهشکده خانواده بازدید کرد.
گفتنی است: معاونان پژوهش و فناوری و حقوقی و امور مجلس، وزیر علوم را در این بازدید همراهی می کردند.