وزیر علوم، تحقیقات و فناوری : دانشگاه فنی و حرفه ای نمونه واقعی دانشگاه نسل سوم است

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۸ کد : ۲۳۶۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۱۷
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی تهران گفت : دانشگاه فنی حرفه ای نمونه واقعی دانشگاه نسل سوم است که کار آفرینی و مهارت آموزی در آن به شکل عملی اجرایی ...
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری : دانشگاه فنی و حرفه ای نمونه واقعی دانشگاه نسل سوم است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی تهران گفت : دانشگاه فنی حرفه ای نمونه واقعی دانشگاه نسل سوم است که کار آفرینی و مهارت آموزی در آن به شکل عملی اجرایی شده است.
به گزارش روابط عمومی دکتر محمد فرهادی اظهار داشت : تقویت دانشگاه فنی و حرفه ای از اولویت های اصلی وزارت علوم است زیرا مسئله مهارت آموزی ، کار آفرینی و رفع نیاز بازار کار محور برنامه های امروز وزارت علوم برای توسعه مراکزآموزش عالی و رشته های  دانشگاهی است .
وی با اشاره به تصمیم درست دولت برای انتقال دانشگاه فنی حرفه ای به وزارت علوم گفت : پس از این انتقال برخی مشکلات  نظیر انتقال  ساختمانها و کارگاهها به دانشگاه بوجود آمده است که امیدواریم با هماهنگی بیشتر وزارت آموزش و پرورش مرتفع شوند.
دکتر فرهادی افزود : مسئله تصویب ساختار دانشگاه فنی و حرفه ای و تبدیل وضعیت مدرسان این دانشگاه به  عضو هیئت علمی در معاونت آموزشی و مرکز هیئت امنای وزارت علوم در جریان است و در آینده نزدیک نهایی می شود.
وزیر علوم با تاکید مجدد بر برنامه وزارت علوم بر مهارت آموزی رشته های دانشگاهی گفت : گذراندن دوره های چند ماهه کارورزی دانش آموختگان سایر دانشگاههای کشور در مراکز دانشگاه فنی حرفه ای از جمله شیوه های اجرای این برنامه است.
  دکتر فرهادی گفت : دانشگاه فنی حرفه ای باید رشته های جدید خودرا در حوزه های جدید فناوری روز ، متناسب با نیاز امروز بازار کار و با شیوه های متفاوت از سایر دانشگاههای کشور ایجاد کند.
براساس این گزارش ،  در جریان این بازدید و نشست مشترک ،رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی ، روسای دانشکده های فنی و حرفه ای تهران و چند نفر از مدرسان دانشگاه فنی حرفه ای دیدگاههای خود را با دکتر فرهادی مطرح کردند.