وزیر علوم : وزارت علوم 100درصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دوره دکتری را پرداخت می کند

۲۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۶ کد : ۲۳۰۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۵۶
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری که با حضور معاون اول رئیس  جمهور  برگزارشد اعلام کرد : دانشجویان نخبه دکتری می‌توانند به مدت 6 ماه از دوران تحصیل خود به ع...
 وزیر علوم : وزارت علوم 100درصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دوره دکتری را پرداخت می کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری که با حضور معاون اول رئیس  جمهور  برگزارشد اعلام کرد : دانشجویان نخبه دکتری می‌توانند به مدت 6 ماه از دوران تحصیل خود به عنوان فرصت مطالعاتی به کشورهای دیگر بروند که 100 درصد هزینه‌های فرصت مطالعاتی  این دانشجویان را وزارت علوم پرداخت می‌کند در صورتی که حمایت وزارت علوم در مورد دانشجویانی که نخبه نیستند پرداخت 50 درصد هزینه است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی اظهار داشت :  سال جاری به دانشگاهها ابلاغ شده است که در دانشگاههای گروه یک ۲۰ درصد و در دانشگاههای گروه دو ۱۰ درصد نخبگان را بدون آزمون در مقاطع بالاتر پذیرش کنند.

وی افزود:  در راستای اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث توسعه علم و فناوری  و تاکیدات رئیس جمهور ، توجه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کیفیت دوره های آموزش عالی به طور جدی در دستور کار وزارت علوم است.

وزیر علوم تاکید کرد : دانشگاههای ما باید به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین حرکت کنند در حال حاضر رشته های تحصیلی دانشگاهها در حال بازنگری است تا کارآمدتر شوند و  رشته های تحصیلی از قبیل  رشته های فنی مهندسی بتوانند مهارت آموزی بهتری داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : تا پایان تابستان امسال حدود ۳۰۰ رشته تحصیلی بازنگری می شود و گروههای مختلف بر روی این مسئله در حال فعالیت هستند که این رشته ها بیشتر جنبه عملی داشته باشند.

دکتر فرهادی افزود: متقاضیان زیادی خواستار جذب به عنوان عضو هیئت علمی هستند ولی وزارت علوم فقط امکان جذب ۲ هزار نفر از آنها را دارد  ولی با این وجود نخبگان در اولویت استخدام هیئت علمی وزارت علوم قرار دارند که این مسئله به زودی به دانشگاهها ابلاغ می شود.( ۲ )