وزیر علوم: دانشگاه صنعتی مالک اشتر نمونه خوب دانشگاه ماموریت گرا و نسل سوم است

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۴ کد : ۲۲۸۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۰۲
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: این دانشگاه  مسیر  تحول را از یک دانشگاه آموزش محور  به یک دانشگاه نسل سوم که دانشگاهی ماموریت گرا  و کار آفری...
 وزیر علوم: دانشگاه صنعتی مالک اشتر نمونه خوب دانشگاه ماموریت گرا و نسل سوم است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: این دانشگاه  مسیر  تحول را از یک دانشگاه آموزش محور  به یک دانشگاه نسل سوم که دانشگاهی ماموریت گرا  و کار آفرین است به خوبی طی کرده است و در این زمینه یک الگوی موفق است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی پیوند مناسب آموزش ها و پژوهش های دانشگاه صنعتی مالک اشتر با نیازهای جامعه را یک مزیّت مثبت برای این دانشگاه عنوان کرد  و بر ضرورت  هدفمند شدن آموزش ها و تحقیقات در همه دانشگاههای کشور تاکید کرد.
وزیر علوم با اعلام خرسندی از پیشرفت های دانشگاه صنعتی مالک اشتر از  زمان تاسیس در سال 1364 تاکنون، گفت: این دانشگاه ظرفیت های علمی و پژوهشی بالایی دارد  و ضروری دارد برای استفاده بیشتر  بخش غیر دفاعی کشور  از امکانات و توانایی های این دانشگاه که یک سرمایه ملی است برنامه ریزی شود.
براساس این گزارش، در آغاز  نشست وزیر علوم با هیئت رئیسه و  روسای دانشکده های دانشگاه صنعتی مالک اشتر، رئیس و معاون پژوهشی این دانشگاه گزارش جامعی از دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه ارائه کردند.
همچنین وزیر علوم و هیئت همراه وی از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی مالک اشتر بازدید کردند.
گفتنی است دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری، دکتر فریدون مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر پیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم دکتر فرهادی را در این بازدید همراهی می کردند.


( ۳ )